ما، قانون جذب وجهان

آیا چیزی که می‌خواهیم را داریم؟!
بیشتر ما انسان‌ها عادت داریم بگوییم:« بله این رو می‌خوام، ازش خوشم میاد.» ولی در کنار این‌ها چیزهایی را هم که نمی‌خواهیم به زبان می‌آوریم و به آن‌ها فکر می‌کنیم، به تصور این که آن‌ها حذف می‌شوند.
در دنیای امروزی مبارزه با چیزهایی که نمی‌خواهیم بسیار رایج شده است. مثلاً مبارزه با فقر، خشونت، نابرابری، جنگ، سرطان و خیلی چیزهای دیگر که دوست نداریم و برایشان مبارزه می‌کنیم؛ اما متوجه نیستیم که با این کار آتش آن‌ها را شعله ورتر می‌سازیم. شاید به خاطر این است که خیلی از ما از نیروی قانون جذب آگاهی نداریم، یا تأثیر آن را بر زندگی خود نادیده می‌گیریم.
قانون جذب به ما می‌گوید که بر آن چه که تمرکز و فکر می‌کنیم، همان را نیز خلق می‌کنیم. تمرکز بر روی چیزهایی که نمی‌خواهیم و مبارزه برای از بین بردن آن‌ها باعث می‌شود که انرژی آن‌ها را افزایش بدهیم و بیشتر جذبشان کنیم.
از قدیم هم جمله‌ی رایجی که همه می‌گفتن نشانه‌ی همین قانون است که:‌«هرچی منع کنی سرت میاد.»
علت این که هر چه منع کنید سرتان می‌آید این است که با این کار، پیامی که ما به دنیا می‌فرستیم این است که: « نه من این را نمی‌خواهم و از داشتنش ناراحت می‌شوم مثل حسی که الان دارم.» و قانون جذب آن احساسات را با نیرویی قدرتمند دریافت می‌کند و با سرعت و شدت بیشتری به سمت خودتان برمی‌گرداند. چون قانون جذب نمی‌تواند تشخیص بدهد که شما چه چیزی را می‌خواهید یا چه چیزی را نمی‌خواهید. فقط آن فکر و احساس شما را دریافت می‌کند و تجربه‌های مشابه آن را برایتان می‌فرستد.
حال چه کنیم؟! حال که زندگی‌مان پر از منع و افکار منفی و مبارزه است، برای تغییر زندگی خود چه باید بکنیم؟
بهتر است به درون خود رجوع کنید و پیام‌های تازه‌ای با افکار و احساسات خود برای جهان بفرستید تا قانون جذب تصاویر تازه‌ای برای شما خلق کند.
مقاومت و مبارزه برای چیزهایی که نمی‌خواهیم و اتفاقاتی که پیش آمده، تلاشی بیهوده است. چون با این کار به افکارتان انرژی و قدرت بیشتری می‌دهید و باعث می‌شوید در زندگی‌تان تکرار شوند. به این ترتیب شرایطی را که نمی‌پسندید، بزرگ‌تر می‌شوند.
مردم فکر می‌کنند که اگر مشکلی در زندگی دارند باید به آن فکر کنند تا بتوانند آن را از بین ببرند. اما این منطقی نیست که تا وقتی می‌توانیم انرژی و فکر خود را صرف تمرکز روی اعتماد، عشق، فراوانی یا آموزش و صلح کنیم؛ تمام انرژی خود را روی مشکلات بگذاریم و بزرگ‌ترشان کنیم.
مادرترزا (Mother Teresa) می‌گفت: «هرگز در تظاهرات ضد جنگ شرکت نخواهم کرد. اما اگر برای صلح تظاهراتی راه انداختید، مرا هم خبر کنید.» او راز قانون جذب را درک کرده بود و با همین آگاهی توانست تغییراتی در جهان به وجود بیاورد.
بنابرین اگر مخالف جنگ هستید، طرفدار صلح باشید. اگر مخالف گرسنگی هستید، طرفدار فراوانی مواد غذایی باشید. اگر ضد فلان سیاستمدار هستید، به گروه مخالف آن بپیوندید. اغلب در انتخابات کسانی پیروز می‌شوند که مردم بیشتر با آن‌ها مخالف هستند، زیرا همه‌ی انرژی مردم مخالف را دریافت کرده‌اند.
به گفته چارلز هانل: «به یاد داشته باشید که این جمله یکی از مشکل ترین و عالی ترین عبارات متضاد، برای درک این مطلب است. مهم نیست مشکلتان چیست یا کجاست و یا کیست. مشکل اصلی شما خودتان هستید. تنها کاری که باید انجام دهید این است؛ در مورد حقیقتی که دوست دارید در دنیا برایتان تجلی یابد بیاندیشید.»
با اخبار منفی چه کار کنیم؟!
با تمرکز روی موارد منفی نمی‌توانید هیچ کمکی به کسی بکنید، چون با فکر کردن به آن‌ها بیشترشان می‌کنید. وقتی تصاویر منفی به وجود می‌آیند، فوراً آن‌ها را علامتی بدانید برای تغییر افکارتان و سعی کنید احساسات جدیدی، مخالف آن‌ها پدید بیاورید.
ممکن است بخواهید از موضاعات و اخبار جهان اطلاع داشته باشید. این اشکالی ندارد فقط خودتان را غرق وقایع نکنید. تنها کاری که شما باید بکنید این است که در هر کجا و هر وضعیتی که هستید پیام عشق و سلامتی به همه جا بفرستید.
وقتی حادثه‌ای رخ می‌دهد، بیشتر روزنامه می‌خوانیم. میزان بینندگان کانال‌های خبری پس از وقوع حوادث ناگوار به حداکثر خود می‌رسد. بنابراین کانال‌های خبری و روزنامه‌ها، خبرهای بد بیشتری به ما ‌می‌دهند. چون ما خبرهای بد بیشتری می‌خواهیم. پس ما علت هستیم و رسانه‌های خبری معلول. در واقع این قانون جاذبه است که چنین عمل می‌کند.
آرامش را یاد بگیرید، درست فکر کنید و اجازه دهید دنیای گرسنه از افکار مثبت و آرامش شما پر شود.
آیا متوجه می‌شوید با بودنتان در این دنیا چه توانایی‌های بی نظیری دارید؟ با تمرکز روی توانایی‌هایتان و موارد خوب، بهترین احساسات را تجربه می‌کنید و ارزش‌های بیشتری را برای خودتان و اطرافیان به وجود می‌آورید و این گونه می‌توانید به جهان کمک کنید.
تغییر دادن دنیا و یا اطرافیانتان وظیفه شما نیست. وظیفه‌ی شما این است که در جهت جریان زندگی در جهان شناور شوید و سعی کنید بهترین خودتان را به نمایش بگذارید و از این جریان لذت ببرید و شاد باشید.
از حوادثی که در زندگی‌تان می‌افتد و بر خلاف میل شماست، ناراحت و ناامید نشوید. مسئولیت آن‌ها را قبول کنید، از آن‌ها چیزهایی که لازم دارید، درس بگیرید و سپس رهایشان کنید و برای تغییر جهانتان کوشش کنید.
در دنیا نعمت و فراوانی به حد کافی برای همه وجود دارد. هیچ وقت خوبی‌ها در دنیا تمام نخواهند شد. فراوانی جزء اصول راز و قانون جذب است. و این طرز فکر که محدودیت و کمبود وجود دارد و خیلی از افراد باید محروم بمانند؛ اصولاً از مشاهده‌ی وضعیت بیرونی و تصور این که همه چیز از بیرون تهیه می‌شود، نشأت می‌گیرد. با این طرز فکر، بی‌شک کمبود و محدودیت را تجربه می‌کنید. اما حالا با آگاهی از قانون جذب می‌دانید که همه چیز از درون ما که شامل احساسات و افکار ماست، سرچشمه می‌گیرد. ذهن شما قدرت آفرینش همه چیز را دارد، پس چطور ممکن است کمبودی وجود داشته باشد؟
به شما قدرت شگفت انگیزی داده شده تا زندگی دلخواهتان را بیافرینید. هیچ محدودیتی برای افکارتان وجود ندارد، فقط نیاز به پرورش افکار خود دارید تا بتوانید آن چه را که می‌خواهید، خلق کنید. و باور کنید که همه چیز برای هرکسی به اندازه کافی مهیاست فقط باید به سویش بروید.

منبع :

https://www.parvaresheafkar.com/law-attraction/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.