[ad_1]

در چند سال گذشته ما شاهد جدید و هیجان انگیز فن آوری است که وعده بیشتر غیر متمرکز و امن اقتصاد است. در این مقاله من شامل برخی از بازیکنان اصلی در این بازار در حال توسعه.

1. خلق شخصیت به ظاهر

گولم باز است-منبع غیر متمرکز شبکه های کامپیوتری.

چگونه میشکند با این نسخهها کار

گولم شبکه یک بازار برای قدرت محاسباتی که در آن کاربران می توانند کسب درآمد از ‘اجاره’ ماشین آلات خود را و یا در حال توسعه و فروش نرم افزار.

در این شبکه کاربران اجاره قدرت محاسباتی به نام “دهنده” و کاربران کسب قدرت هستند به نام “requestors.” این requestors استفاده گولم برای مقاصد مختلف از جمله گرافیک پردازش داده ها و تجزیه و تحلیل microservices و یادگیری ماشین.

مزایای

  • کار بخش بدان معنی است که وظایف را می توان به طور همزمان در نتیجه قادر می سازد جدول زمانی کوتاه تر برای پروژه های.

  • هزینه انجام کسب و کار است که کمتر از ابر مبتنی بر خدمات است.

  • کاربران می تواند بلافاصله پرداخت برای کار خود را با گولم شبکه Token (GTM) یک نشانه در Ethereum blockchain.

  • Golem است ساختمان خود را تمام پشته از پایین به بالا رویکردی است که به طور معمول نتایج در UXs.

2. iExec

IExec یک غیر متمرکز بازار برای خدمات ابری متمرکز در blockchain مبتنی بر توزیع برنامه های کاربردی و مقرون به صرفه با عملکرد بالا محاسبات.

iExecc Dapps

بر خلاف میشکند iExec (پس از انتشار v1) اجازه می دهد تا هر کسی که برای توسعه و اجرای برنامه های کاربردی است.

این iExecc Dapp فروشگاه شامل انواع برنامه های. با توجه به تجربه تیم پشت iExec خود دلیلی برای انتخاب Dapp مسیر است که وجود دارد احتمالا رقابت کمتر در اینجا. پس از ایجاد خود را در سامانه Dapp بازار iExec برنامه های در حال گسترش به غیر متمرکز وظایف محاسبات.

RLC

RLC کوتاه است برای اجرا بر روی تعداد زیادی از کامپیوترهای’ و آن را بومی نشانه iExec. وجود دارد در حال حاضر 87 میلیون از ERC-20 نشانه در گردش است.

3. Ethereum

Ethereum باز است-منبع blockchain مبتنی بر پلت فرم است که کاربران را قادر می سازد برای ساخت غیر متمرکز برنامه های کاربردی. محاسبات انجام شده در یک محیط جدا به نام Ethereum ماشین مجازی است که ساکن در تمام گره های متصل در شبکه است. این محصول از محاسبات ذخیره شده در blockchain.

ویژگی های Ethereum Blockchain

اتر

اتر ارز از Ethereum blockchain. این cryptocurrencies ETH (Ethereum سخت چنگال) و غیره (Ethereum کلاسیک) دو ارزش از اتر.

هوشمند قرارداد

این EVM است که قادر به اجرای یک “هوشمند تماس” یک الگوریتم که در فروشگاه و به طور خودکار اجرا شرایط توافق نامه. هر دو طرف درگیر در یک معامله به توافق برسند به شرایط نوشته شده در smart قرارداد.

بیت کوین در مقابل Ethereum پلت فرم

بیت کوین blockchain با تمرکز بر مجموعه ای از پیش تعریف شده عملیات مانند ردیابی معاملات بیتکوین در حالی که Ethereum اجازه می دهد تا کاربران را به اجرای کد از هر گونه پیچیدگی و آن را مناسب برای هر غیر متمرکز نرم افزار از جمله cryptocurrencies.

اجماع ساز

محاسبات در Ethereum شبکه هزینه بیشتر و طولانی تر از یک کامپیوتر استاندارد به دلیل موازی سازی محاسبات. برای حفظ اجماع همه شرکت کنندگان باید به توافق برسند سفارش از تمام معاملات که در نظر گرفته شده که آیا آنها گرفته اند در معامله یا نه.

Ethereum گره فروشگاه های اخیر دولت از هر هوشمند قرارداد همراه با تمام اتر معاملات. به عنوان EVM جدا است سیستم کد اجرا می شود و بدون دسترسی به شبکه و یا فایل سیستم. بنابراین وجود دارد محدود کردن دسترسی حتی در میان smart قرارداد.

4. Hyperledger پارچه

میزبانی لینوکس بنیاد Hyperledger پارچه منبع باز توزیع دفتر فن آوری (DLT) داشتن مدولار و قابل تنظیم معماری است که می تواند در سطح سازمانی در صنایع مختلف است.

ویژگی های Hyperledger پارچه

حفظ حریم خصوصی و توسعه و عملکرد

  • پارچه پلت فرم را قادر می سازد permissioned خصوصی عملیات که اپراتورها می دانیم هر یک از دیگر و می تواند توسط قوانین مانند یک توافقنامه حقوقی.

  • پارچه پشتیبانی از smart قرارداد نوشته شده به زبان های رایج مانند جاوا و رفتن و من بدون آموزش های اضافی مورد نیاز است برای ایجاد smart قرارداد.

  • عملکرد افزایش یافته است چرا که بر خلاف Ethereum تنها احزاب در نظر گرفتن بخشی در معامله باید برای رسیدن به اجماع.

پارچه گره

همچنین بر خلاف Ethereum پارچه گره های مختلف نقش ها و وظایف در اجماع روند. گره ها را می توان orderers مشتریان و یا همسالان.

بومی ارز

پارچه ندارد بومی cryptocurrency. اما chaincode می تواند مورد استفاده قرار گیرد به منظور توسعه بومی ارز.

5. Tendermint

Tendermint یک blockchain اجماع موتور شناخته شده به عنوان Tendermint هسته ای و کلی رابط کاربری نرم افزار شناخته شده به عنوان نرم افزار Blockchain رابط (ABCI). نرم افزار را قادر می سازد امن و سازگار تکرار یک نرم افزار بر روی دستگاه های متعدد.

Tendermint هسته ای

بیزانس تحمل پذیر خطا (BFT) میان از اجماع موتور امن می تواند تکرار دولت انتقال ماشین آلات. BFT میان می تواند تحمل یک سوم از شکست, از جمله حملات هک.

Tendermint تا به حال هدف از ارائه امن تر و کارآمد اجماع الگوریتم از بیت کوین PoW (اثبات از کار). نرم افزار شکل گرفته بر اساس تحقیقات مهم با اجماع پروتکل کاسپر تیم: a fault-tolerant زنجیره ای مانند Tendermint می تواند خوب تصمیم گیری در مورد که تولید یک بلوک در حالی که کمتر قابل اعتماد زنجیره ای نتایج مرغ و تخم مرغ مشکل است.

نرم افزار کاربر پسند است تکرار برنامه های نوشته شده در هر زبان و دارای برنامه های متعدد.

6. Lisk

Lisk یک غیر متمرکز و توزیع پلت فرم است که اجازه می دهد تا کاربران را به توسعه برنامه ها و پشتیبانی از آنها را با سفارشی blockchains.

Lisk امکانات

توسعه دهندگان می توانند با استفاده از Lisk جاوا اسکریپت مبتنی بر کیت توسعه نرم افزار (SDK) برای ساخت هر دو باطن و ظاهر خود را برنامه. اما Lisk ارائه نمی دهد حفاظت در برابر غیر قطعی رفتار است. همچنین پلت فرم نمی تواند جلوگیری از بی نهایت حلقه ها و اندازه گیری مصرف حافظه.

Lisk را اجماع ساز

Lisk می پرسد توسعه دهندگان به دنبال “قوانین” برای عقد قرارداد برای اطمینان از اجماع. برای مثال آنها از توسعه دهندگان به “استفاده نمی ریاضی.تصادفی().”

7. Corda (V 3.0)

Corda منبع باز توزیع لجر پلت فرم (DLT) غذا به صنعت مالی است.

ویژگی های Corda

Corda شبکه یک permissioned شبکه – آن را به تمام گره اپراتورهای. گره اجرا در Corda و CoDapps و برقراری ارتباط نقطه به نقطه با یکدیگر است.

این ‘دربان’ از هر شبکه مجموعه قوانین پذیرش برای گره های که می خواهید برای پیوستن به شبکه. مانند پارچه Corda ارائه می دهد حفظ حریم خصوصی بیشتر به دلیل ریز دانه کنترل دسترسی به سوابق و بهتر permeance به دلیل محدود کردن اجماع به طرف های درگیر.

در Corda قرارداد توسعه دهندگان نیز اضافه حقوقی نثر به خود قرارداد. این ویژگی تحکیم قرارداد با مشروعیت بخشیدن به آن با مرتبط حقوقی نثر. پلت فرم ندارد بومی رمز.

8. پایه مادری

پایه مادری (RSK) منبع باز و هوشمند-قرارداد پلت فرم است که ساخته شده است در بیت کوین blockchain.

پایه مادری امکانات

هوشمند قرارداد

RSK است که قادر می سازد هوشمند قرارداد در شبکه بیت کوین. آن استفاده می کند تورینگ کامل پایه مادری ماشین مجازی (RVM) به صورت هوشمند قرارداد. 2-راه میخکوب کردن محکم کردن به کاربران اجازه می دهد به طور مستقیم ارسال بیت کوین بر روی پایه مادری زنجیره ای. این RSK سکه ها را می توان با استفاده از smart قرارداد و Dapps. RSK قرارداد تکرار ‘اثبات از وجود’ استفاده شده است که برای اثبات وجود یک سند (یا حق مالکیت).

امنیت

این RSK blockchain اتحاد ادغام-معدن دادن آن به همان سطح از امنیت به عنوان بیت کوین در نظر حل و فصل قطعیت و دو-صرف.

SBTC

RSK است sidechain از بیت کوین ، Bitcoins بر روی پایه مادری blockchain به نام SBTC.

RSK پر کردن شکاف ها در شبکه بیت کوین را قادر می سازد معاملات سریع تر. علاوه بر این که مناسب برای کاربران و همچنین کمک می کند تا برای حفظ بیت کوین اندازه بلوک در محدوده.

[ad_2]

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.