[ad_1]

عادل اصغرپور روز پنجشنبه در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا ضمن قدردانی از آحاد مردم و تمام تلاشگران ادارات و نهادها در امر مقابله با ویروس کرونا به منظور اجرای مصوبات شهرستانی گفت: طرح های اجرا شده از جمله  فاصله گذاری اجتماعی ، فاصله گذاری هوشمند و طرح غربالگری آثار و نتایج مثبتی داشته  و براساس اقدامات و تدابیری که از طرف متولیان امر صورت گرفته است شرایط مدیریت شده ای داریم.

وی افزود: در اجرای مصوبات کشوری همه ادارات و نهادها، مردم و سمن ها و گروه های جهادی خودجوش و بخصوص همراهی  اصحاب رسانه در آگاهی بیشتر مردم در اجرای مصوبات ستاد در کنار پزشکان و پرستاران و دیگر نیروهای کادر درمانی، در صف مقدم مبارزه با کرونا بودند که تلاش‌های همه قابل تقدیر است.

فرماندار شهرستان عجب شیر با بیان اینکه در اجرای طرح فاصله گذاری باید تمهیدات به گونه ای باشد که  در رابطه با افراد سالم و افراد مشکوک ارتباطات به حداقل برسد، گفت: طرح فاصله گذاری هوشمند اجتماعی کماکان ادامه دارد و مردم و مسئولان باید پروتکل های بهداشتی که از سوی ستاد تعریف شده و لازم الاجرا است عملیاتی کنند.

وی با تاکید به قرنطینه خانواده های افراد مثبت و مشکوک با کمک و نظارت شبکه بهداشت و درمان شهرستان عجب شیر اابراز داشت : ضدعفونی معابر و اماکن و ادارات و بیمرستان ها باید مستمر انجام شود.

عادل اصغرپور افزود: طرح بازرسی و نظارت بر اماکن عمومی و مراکز تهیه و عرضه کالاها و موادغذایی با مشارکت دستگاه‌های فرمانداری، نیروی انتظامی ، صمت، شبکه بهداشت، دامپزشکی و تعزیرات در سطح شهرستان با شدت بیشتری در حال انجام است وکماکان باید مغازه و محل ارائه کالا و خدمات مورد بازرسی و نظارت قرار گیرد.

وی خواستار منسجم نمودن طرح کمک مومنانه در شهرستان شد و افزود: با توجه به اینکه حجم این کار گسترده بوده و شناسایی افراد نیازمند و اقشار آسیب دیده به مدیریت منسجم نیاز دارد ساماندهی مشارکت های مردمی و کمک خیرین ضروری است.

اصغرپور افزود : مردم، خیران، سمن‌ها، گروه‌ها، بازار، اصناف، احزاب و واحدهای تولیدی در این مدت با کمک‌های نقدی و غیرنقدی در حوزه اقلام و تجهیزات بهداشتی به کادر درمان و پزشکی و نیازمندان حماسه بزرگی خلق کرده اند و ادامه این راه نیازمند همت جمعی همه جامعه است.

امام جمعه شهرستان عجب شیر نیز در این جلسه ضمن تشکر از همه مسئولین و مردم در همکاری با ستاد مبارزه با کرونا گفت: طوفان  اولیه ناشی از کرونا را رد کردیم و همه بسیج شدند و  تا حدودی مشکل را حل نمودیم و در دومین مرحله حل مشکل  افراد آسیب دیده و افراد آسیب پذیر جامعه در اولویت است و اصناف و کسبه ای که با آمدن ویروس کرونا مشکلات آنان حادتر شده و خیلی ها متضرر شدند، نیاز به کمک همگانی دارند.

حجت الاسلام محمود شربیانی با بیان اینکه برخی اقشار از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون درآمدی نداشته یا حتی شغل خود را از دست داده‌اند، افزود: خواستار اجرای رزمایش «مواسات» بر اساس منویات مقام معظم رهبری برای رسیدگی ویژه به وضع معیشتی نیازمندان شهرستان شد.

وی افزود: در اثر بیماری کرونا تعدادی از مردم به خاطر تعطیلی مغازه ها دچار مشکل معیشتی شده اند و ما باید این طرح را با همکاری مردم و مسئولان و کارکنان ادارات  اجرا کنیم، زیرا هرکس در حق خداوند برای مردم احسان و انفاق کند خداوند متعال به او کمک خواهد کرد.

امام جمعه عجب شیر پیشنهاد کرد این طرح محله محور باشد، هیئت امنای مساجد برای شناسای افراد نیازمند پای کار بیایند و چادرهایی در سطح شهر توسط کمیته امداد و بهزیستی و و هلال احمر  جهت جمع آوری کمک های مردمی بسیج شود.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *