[ad_1]

هوشنگ صیدالی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از ابتدای انتشار ویروس کرونا تاکنون۲۳ دستگاه ماشین آلات سیار ساختمانی به مدت ۵۵۲ ساعت برای ایجاد راهبندان و مدیریت تردد مبادی ورودی و خروجی گچساران و تسطیح جاده کمربندی به مناطق مورد نیاز اعزام شده اند.

وی بیان کرد:همچنین در این مدت ۶۶ دستگاه خودروی سبک شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران به مدت یکهزار و۶۰۰ ساعت جهت انجام ماموریت های شبکه بهداشت شهرستان و نیروهای انتظامی انجام وظیفه کرده اند.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران ابرازداشت:همچنین ۱۰دستگاه ترابری سنگین شرکت بهره برداری نفت و گاز این شهرستان به مدت ۵۷۶ ساعت جهت حمل مواد ضدعفونی از شهرستان های مختلف به گچساران،سمپاشی و گندزدایی از ابتدای ویروس کرونا تاکنون فعالیت داشتند.

صیدالی اظهار داشت:این شرکت براساس راهبرد های شرکت ملی نفت ایران و مناطق نفت خیز جنوب فعالیت خود را در زمینه مقابله با ویروس کرونا در سه اولویت نگهداشت ظرفیت تولید ، حفظ سلامت نیروی انسانی و همکاری با دستگاه های اجرایی و مسئولان محلی انجام می‌دهد.

صیدالی تصریح کرد:لغو جلسات غیر ضروری ،تاکید بر رعایت دستورالعمل ها و موازین بهداشتی ، نظارت بر فرایند طبخ غذا توسط کارشناسان بهداشت محیط، ضدعفونی سطوح و ظروف قابل استفاده در سالن های غذاخوری ، پایش نیروهای انسانی برای کنترل بیماری از دیگر اقدام های انجام شده برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا بوده است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران افزود: آموزش های مورد نیاز درباره کنترل این ویروس با توجه به دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی از طریق تبلیغات محیطی ، بسترهای الکترونیکی و غیر الکترونیکی به کارکنان عملیاتی، خدماتی و مردم ،توسط کارشناسان بهداشت حرفه ای اداره ایمنی و بهداشت و درمان صنعت نفت در خصوص نحوه خودمراقبتی و ضدعفونی و گندزدایی نیز انجام شده است.

وی عنوان کرد:در این راستا حدود ۳۰ اداره ستادی و ۵۰ واحد صنعتی، کارگاه و کمپ های اقامتی کارکنان در واحدهای عملیاتی ، ناوگان حمل و نقل سبک و سنگین به صورت مستمر ضد عفونی شده است.

صیدالی تصریح کرد: برای انجام مراقبت های فردی با تلاش بخش‌های مختلف شرکت بهره برداری نفت و گاز و بهداشت و درمان اقلام بهداشتی از قبیل الکل ، آب ژاول ، ماسک ،دستکش تهیه و در اختیار کارکنان قرار داده شد.

وی ادامه داد: برای کاهش انتشار ویروس کرونا ضمن پایش و غربالگری کارکنان نوبتکار و روز کار از مبدا و مقصد ، شیفت نوبت کاران تغییر داده شد و تمامی مکان های تفریحی ، ورزشی ،باشگاه ها و غذاخوری تعطیل شدند.

وی ادامه داد: فرودگاه گچساران که یکی از حساس ترین نقاط این شهرستان به صورت روزانه ضذعفونی وکار غربالگری مسافران نیز انجام می شود .

صیدالی تصریح کرد: فعالیت ۲ اکیپ ایست بازرسی و غربالگری در مبادی ورودی و خروجی شهرستان به صورت شبانه روزی تا بیستم فروردین توسط نیروهای بسیج شرکت نفت و گاز ازدیگر خدمات انجام شده برای مهار این ویروس در گچساران بوده است.

وی ادامه داد: ضدعفونی عابربانک های سطح تاسیسات شرکت وشهر،گندزدایی وضدعفونی ادارات شهرستان،نیروی انتظامی،دادگستری،زندان،فرماندارکانون بازنشستگان فرهنگیان ، مرکز توانبخشی بهزیستی ، هلال احمر ، بیمارستان شهید رجایی ، پلیس راه گچساران ، بانک های صادرات و رسالت و همچنین همکاری در تامین مواد ضدعفونی  وسم پاش به تعدادی از روستاهای  حوزه عملیاتی توسط نیروها از دیگر اقدامات انجام شده توسط این شرکت به شمار می رود.

وی گفت: در شرایط کنونی باید با همدلی و خود مراقبتی همگام با مدافعان سلامت در امر مبارزه با ویروس کرونا تلاش کنیم تا هر چه زودتر با قطع زنجیره انتشار سلامت را به جامعه برگردانیم.

شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران  ۱ مخزن  شامل گچساران، بی بی حکیمه، بینک، پازنان، رگ سفید، نرگسی، سیاهمکان، گلخاری، چلینگر، گرنگان و خویز و رودک دارد.
مخزن پازنان  بیشتر به لحاظ وجود منابع عظیم گازی و تأسیسات مرتبط با آن دارای اهمیت است.
حوزه نفتی گچساران به عنوان یکی از بزرگترین میادین نفتی ایران شناخته می شود.
این شهرستان دومین شرکت تولید کننده نفت در منطقه جنوب است که افزون بر ۲۰ درصد نفت کشور را تولید می شود.

شهرستان ۱۲۶ هزار نفری گچساران در جنوب عربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته( آذر و دی ماه ۹۸ ) از کشور چین آغاز شد و در اوایل اسفندماه این ویروس به کشور ایران رسید که به گفته رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ، تاکنون  ۶۸ هزار و ۱۹۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۲۲ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد کل جان باختگان کرونا در کشور به چهار هزار ۲۳۲ نفر رسید که تا کنون ۳۵ هزار و ۴۶۵ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.