[ad_1]

روابط عمومی انتقال خون فارس در گزارش روز چهارشنبه خود به نقل از مسعود ترابی افزود: آیین نذر خون برای چهارمین سال متوالی از اول محرم در استان فارس آغاز شد و تا پایان ماه صفر ادامه خواهد یافت.

وی بیان کرد: هشت مرکز ثابت و سه واحد سیار در روزهای تاسوعا و عاشورا (هشتم و نهم شهریورماه ۹۹) برای پذیرش نذر خون به ارائه خدمات پرداختند.

به گفته ترابی، میزان نذر خون در روزهای تاسوعا و عاشورای امسال در مقایسه با سال ۹۸ افزایش چشمگیری داشت به گونه‌ای که در روز تاسوعا و عاشورای حسینی بیش از ۲ هزار و ۲۵۰ نفر برای اهدای خون به پایگاه‌های انتقال خون این استان مراجعه کردند که ۱۵ درصد از این افراد برای بار نخست خون دادند و ۴. ۳ درصد از اهداکنندگان نیز از بانوان بودند.

مدیرکل انتقال خون فارس با بیان اینکه در مرکز انتقال خون فارس و کلانشهر شیراز هم اینک ۲۷ تخت خونگیری و پنج تخت اهدای پلاکت وجود دارد، اظهار داشت: در پنج ماه نخست سال جاری، ۵۷ هزار نفر از مردم این استان خون اهدا و همچنین ۲۵۰ نفر از بهبودیافتگان بیماری کرونا اقدام به اهدای پلاسمای خون کردند.

ترابی، نیاز به خون را مستمر و همیشگی دانست و بیان کرد: نیاز به خون تحت هیچ شرایطی کم نمی‌شود و در بحران‌ها بیشتر هم می‌شود از این رو نمی‌توان اهدای خون را تعطیل کرد، در حال حاضر نیز با کمبود خون در گروه‌های +A و -O مواجه هستیم و به همین سبب از مردم دعوت می‌شود با مراجعه به مراکز خونگیری در فارس، اقدام به این امر خداپسندانه کنند.

وی ادامه داد: روند اهدای خون در مرکز انتقال خون استان فارس با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی و بدون هیچ مشکلی انجام می‌شود و مردم با خیالت راحت می‌توانند با حضور در این مرکز اقدام به اهدای خون خود کنند.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.