[ad_1]

به نوشته القدس العربی، این سازمان‌ها و نهادهای حقوق بشری با امضای بیانیه‌ای مشترک که مرکز حقوق بشری میزان منتشر کرده است: از سازمان ملل متحد خواسته‌اند که در خصوص اعدام میدانی احمد مصطفی عریقات جوان ۲۶ ساله فلسطینی که اخیرا به ضرب گلوله نظامیان صهیونیستی کشته شد، تحقیق کند.

این بیانیه را که ۳۵ سازمان فلسطینی، ۴ سازمان منطقه‌ای و ۴۳ سازمان بین‌المللی امضا کردند، از سازمان ملل متحد خواستند، تا رژیم صهیونیستی به خاطر نقض حقوق فلسطینیان و شلیک گلوله به قصد کشتن مردم فلسطین مجازات شود.

در این بیانیه آمده است: ۲۳ ژوئن (۳ تیر) نظامیان اسرائیل احمد عریقات از اهالی ابو دیس واقع در شرق قدس در کرانه باختری را به ضرب گلوله بدون اینکه او تهدیدی برای جان آن‌ها یا خطری برای آنها تلقی شود، کشتند.

این بیانیه می‌افزاید، بر اساس قوانین بین‌المللی مرگ احمد عریقات قتل عمد و اعدام فراقانونی محسوب می‌شود و جنایت جنگی است که بررسی و تحقیق درباره آن جزو صلاحیت‌های دیوان بین المللی کیفری (لاهه) است.

سازمان‌های امضاء‌کننده این بیانیه مشترک همچنین اعلام کردند که قتل عمد فلسطینیان یک سیاست سیستماتیک از سوی رژیم صهیونیستی برای حفظ نظام آپارتاید خود است و بایستی این موضوع از سوی سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته شود.

نظامیان رژیم صهیونیستی پیش از این نیز «ایاد الحلاق» جوان فلسطینی کم‌توان ذهنی را در منطقه «باب الاسباط» واقع در بخش قدیمی قدس اشغالی هدف تیراندازی قرار داده و به شهادت رسانده بودند.

طبق اعلام رسانه‌های عربی، پس از تیراندازی نظامیان اسرائیلی به الحلاق، این جوان فلسطینی براثر شدت خونریزی و جراحات وارده به شهادت رسید.

رژیم صهیونیستی ضمن اعتراف به تیراندازی به سمت این جوان کم‌توان ذهنی، اعلام کرده که در نهایت مشخص شده که این جوان فلسطینی هیچ سلاحی همراه خود نداشته است.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *