[ad_1]

محمد حسین‌زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:میزان خسارت وارد شده سرمایه گذاران حوزه گردشگری کهگیلویه و بویراحمد ۱۳۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

وی بیان کرد: پرداخت سه ماه بیمه بیکاری،معافیت های مالیاتی و اعطای تسهیلات  از جمله حمایت های دولت برای رونق صنعت گردشگری در استان است.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: هم اکنون برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا همه واحدهای خدماتی گردشگری استان به جز هتل ها آن با رعایت دستورالعمل های بهداشتی تعطیل است.

حسین زاده تاکید کرد: در زمان حاضر هشت واحد هتل در کهگیلویه و بویراحمد فعالیت دارد.

وی گفت: برای تحقق پیشگیری از انتشار ویروس کرونا همه نیروهای شاغل این حوزه در دوره های آموزشی شرکت کردند.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد:۲۰ نفر از بازرسان میراث فرهنگی با مشارکت دستگاه های متولی در حال رصد مراکز گردشگری در دوران کرونایی هستند.

حسین زاده افزود: با مراکز گردشگری که به صورت غیرمجاز فعالیت کنند و مراکز مجازی که دستورالعمل های بهداشتی پیشگیری از انتشار ویروس کرونا را رعایت نکنند برخورد قانونی می شود.

کهگیلویه و بویراحمد با داشتن ۲۵۰ جاذبه طبیعی، اقلیم چهارفصل، مکان‌ های تاریخی، ویژگی‌ های مردم شناسی و آداب و رسوم گوناگون به عنوان یکی از مقاصد گردشگری کشور آماده پذیرایی از گردشگران داخلی و خارجی در ایام مختلف سال است.

بر اساس آمارها کهگیلویه و بویراحمد سالانه پذیرای بیش از سه میلیون نفر گردشگر است.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *