[ad_1]

سلیمان سپی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تعدادی کتاب امروز به کتابخانه انجمن همیاران جوانان روستایی آلتون سفلی با هدف توسعه فرهنگ کتابخوانی و دسترسی ساکنان روستا به منابع علمی و فرهنگی اهدا شد.

وی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۷۰۰ جلد کتاب از طرف خیرین کتابخانه ساز و دفتر برنامه ریزی وزارت فرهنگ و ارشاد دریافت و به روستاهای اهدا شده است، افزود: این کتاب‌ها در روستاهای سرا، اینچکه، چاپان علیا و سلیمان‌کندی، احمدآباد و آلتون سفلی توزیع شده است.

سپی با اشاره به اینکه کودکان و نوجوانان اهالی روستاها علاقمند به کتاب و کتابخوانی هستند، یادآور شد: کتاب‌های توزیع شده بیشتر در زمینه کودکان و نوجوانان بود اما در بین آنها عناوینی همچون رمان، تاریخی، فلسفی و ادبی نیز وجود داشت.

نماینده کانون‌های فرهنگی مساجد سقز، استقبال از کتاب توسط مردم روستاها و نهادهای مردمی را خوب دانست و اضافه کرد: هر روستا، مکانی را برای کتابخانه تعیین کرده اند، مثلا بیشتر روستاها اتاقی در مسجد را به کتابخانه روستا اختصاص داده و مشغول مطالعه هستند.

وی این فعالیت ها را در راستای ترویج و بستر سازی فرهنگ کتاب و کتابخوانی برشمرد و گفت: عملا ترویج و ایجاد اشتیاق به مطالعه مهمترین راه یادگیری و بینش و نگرش اجتماعی است، نیازمند افرادی دلسوز، فعال و مربیانی با انگیزه و تلاشگر است لذا امیدوارم نهادهای مختلف در این زمینه اقاماتی انجام دهند و روستاها را مورد حمایت و توجه قرار دهند.

شهرستان سقز دارای ۲۷۴ روستا و چهار بخش زیویه، سرشیو، امام و مرکزی است.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.