[ad_1]

فخرالدین آذریان روز جمعه در مجمع عمومی سالانه انجمن حمایت از زندانیان میاندوآب اظهار داشت: این زندانیان در مجموع دارای ۱۵۰ میلیون ریال محکومیت مالی بودند که با کمک مردم خیرخواه و این انجمن از زندان آزاد شدند.
وی با بیان اینکه به میزان مبلغ پرداختی نیز شاکیان گذشت کرده‌اند، افزود: امسال ۴۷ زندانی جرایم غیرعمد در زندان این شهرستان بودند به سر می‌بردند که با آزاد شدن این تعداد هم اکنون ۴۲ زندانی دیگر در زندان باقی مانده‌اند که نیازمند کمک خیران هستند.

مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان میاندوآب با بیان اینکه میزان کمک‌های مردمی در میاندوآب در جشن گلریزان  امسال ۳۰ درصد مجموع کمک‌های مردمی استان بود، اظهار داشت: مردم خیر این شهرستان در مجموع در جشن گلیران امسال یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای ازادی زندانیان جرایم غیرعمد کمک اهدا کردند.

 وی افزود: با این میزان کمک جمع آوری شده در جشن گلریزان و با مساعدت ستاد دیه آذربایجان‌غربی تعداد دیگری از این زندانیان نیز آزاد می‌شوند.

آذریان افزود: با توجه به اینکه برخی ساختارهای بهداشتی و فرهنگی زندان میاندوآب به علت فضای نامطلوب نیازمند توجه جدی بود، از سوی انجمن حمایت زندانیان برای بازسازی این فضاها نیز سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال هزینه شد.

وی اظهار داشت: به دنبال راه‌اندازی آموزشگاه رانندگی برای درآمدزایی انجمن حمایت از زندانیان میاندوآب، برای ۱۷ نفر به عنوان مربی و  کاربر، برای ۹ نفر در پارکینگ خودروها و برای حدود ۱۶ نفر نیز در کیوسک‌های تعبیه شده در جوار ساختمان دادگستری اشتغال‌زایی شده که علاوه بر درآمدزایی برای انجمن برای این افراد نیز اشتغال ایجاد شده ‌است.

وی افزود: بیشتر درآمد انجمن از محل آموزشگاه راهنمایی و رانندگی، فروش برگ‌های شکواییه، تعبیه کیوسک در مقابل دادگستری برای ارایه خدمات به مردم، کرایه جرثقیل حمل خودرو، اجاره مغازه‌ها، فروش شن و ماسه و پارکینگ خودروهاست‌.

در ادامه برگزاری این مجمع، ۲ نفر از معتمدان این شهرستان نیز توسط اعضای جلسه برای مدت یک‌سال به عنوان بازرس انجمن حمایت زندانیان میاندوآب انتخاب شدند.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.