[ad_1]

میرهاشم خواستار روز شنبه با اعلام این خبر افزود: این کمک ها از محل اعتبارات بنیاد مستعضفان و جانبازان انقلاب اسلامی و با پیگیری استاندار هرمزگان تامین شده است.
وی بیان داشت: با توجه به اینکه فعالان حوزه گردشگری شهرستان خمیر در روزهای پایانی سال ۹۸ و نوروز ۹۹ فعالیت خود را به خاطر شیوع بیماری کرونا از دست داه اند، این کمک ها به آنان اعطاء شده است.
فرماندار خمیر اظهارداشت: فعالان گردشگری دریایی در بندرخمیر و بندرپل در این مدت با تعطیل کردن کسب و کار خود همکاری شایسته ای با ستاد مدیریت بیماری کرونا با هدف قطع زنجیره انتقال این ویروس از طریق تردد گردشگری داشته اند.
ویروس نوپدید کرونا که از اواخر دسامبر سال ۲۰۱۹ درسراسر جهان از جمله ایران همه گیر شد، بخش های مختلفی از جمله حمل و قل و تجارت دریایی جهان را تحت تاثیر خود قرارداد.
ناوگان تفریحی و مسافری دریایی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و اعمال مقررات کنترلی و مراقبتی که با ممنوعیت و محدودیت تردد دریایی همراه بود، فعالان این حوزه را متحمل زیان کرد.
ویروس کرونا اواسط دی ماه (دسامبر ۲۰۱۹ ) در ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات‌الریه نام برده می‌شد؛ اما کمیسیون ملی بهداشت آن کشور در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ ( نهم دی) به صورت رسمی شیوع این ویروس را اعلام کرد و شناسایی نخستین مورد آن در ایران ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۸ در قم رسانه‌ای شد.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.