[ad_1]

دکتر محمودرضا روز جمعه در نشست اضطراری تامین تخت های بیماران مبتلا به کرونا در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با حضور روسای بیمارستان های دانشگاهی، سازمان‌های خدماتی و نظامی افزود: متاسفانه بیماری کووید ۱۹ در استان روند صعودی یافته است.

او گفت: پس از ۱۵ اردیبهشت تعداد بیماران بیشتری به مجموع مبتلایان اضافه گردید و در هفته گذشته موارد مثبت روند صعودی بیشری یافته است.

وی اظهارداشت: این افزایش به دلیل آزادسازی و رعایت نکردن مردم پیش بینی می شد و موجب مواجه با گسترش بیماری گردید. 

وی تصریح کرد: در چند روز گذشته روزانه بیش از ۲۰۰ بیمار در بیمارستانهای استان بستری شده اند و این بسیار نگران کننده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: در طی این مدت فعالیت‌های لازم را انجام داده ایم و در همه زمینه ها و نیز آموزش مردم کارهای خوبی انجام شده و همکاری خوب مسوولان‌ استان و تلاش های علمی و فعال اساتید دانشگاه در این زمینه چشمگیر بوده است، اما وظیفه خطیر ما اکنون هماهنگی لازم ‌در زمینه درمان بیماران است ‌

مرادی افزود: متاسفانه زمان طولانی و فرسایشی شدن موضوع باعث کم شدن‌توجه مردم شده و این منجر به افزایش بیماران بدحال شده است 

او گفت: تمام امکانات دانشگاه باید در اختیار کووید قرار گیرد.

سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد تا روز هشتم خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۲۵۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.

کیانوش جهانپور افزود: از بین مبتلایان جدید، ۴۱۹ مورد بستری و یک هزار و ۸۳۹ مورد از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۴۳ هزار و ۸۴۹ نفر رسید.

او گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به هفت هزار و ۶۲۷ نفر رسید.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *