[ad_1]

دکتر مسعود خاتمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون علاوه بر این میزان تخم مرغ، چند میلیون کیلوگرم انواع فرآورده‌های خام دامی نیز با نظارت شبکه دامپزشکی از طریق مرز بین المللی باشماق به کشور عراق صادر شد.

وی افزود: نماینده شبکه دامپزشکی مریوان به صورت تمام وقت در محل گمرک باشماق اقدام به نظارت بهداشتی کامل و رعایت موازین بهداشتی و پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های سازمان دامپزشکی کشور در امر صادرات فرآورده های دامی و پروتئینی می‌کند.

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان مریوان یادآور شد: در اجرای طرح ملی ارتقای کیفیت و تضمین سلامت تخم مرغ از اول تیر ماه جاری در خصوص ضرورت درج تاریخ تولید و انقضا بر روی پوسته تخم مرغ و اعمال بسته بندی آن در مرز به مرحله اجرا درآمده است.

وی تاکید کرد: از ورود و عرضه تخم مرغ‌های بدون هویت و شناسنامه دار و فاقد گواهی بهداشتی قرنطینه دامپزشکی استان مبدا تولیدکننده نیز جلوگیری و این محموله‌ها با اخذ دستور قضایی معدوم خواهد شد.

خاتمی از مردم خواست در زمان خرید، لزوما به تاریخ تولید و انقضا (حداکثر یک ماه) و وجود بسته بندی با لیبل شرکت معتبر دارای کد پروانه بهداشتی دامپزشکی روی مواد پروتئینی از جمله تخم مرغ توجه کرده و از خرید خارج از مراکز عرضه معتبر مانند خودروهای سیار و افراد دوره گرد بدلیل عرضه خارج از یخچال و عدم رعایت زنجیره سرد و نگهداری در دمای ۸ تا ۱۲ درجه سانتیگراد خودداری کنند.

وی همچنین از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی با شماره تماس ۳۴۵۲۱۴۲۶ شبکه دامپزشکی مریوان تماس حاصل کرده و موارد تخلف را اعلام کنند تا در اسرع وقت توسط کارشناسان بهداشتی مورد بررسی قرار گیرد.

شهرستان مرزی مریوان در فاصله ۱۲۰ کیلومتری سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و بیش از ۱۵۰ هزار نفر جمعیت دارد، مرز بین المللی باشماق در این شهرستان واقع شده و انواع کالاها و اجناس و محصولات مختلف از طریق این مرز به کشور عراق و سایر کشورهای همسایه صادر می‌شود.
 

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *