[ad_1]

احمد محبی روز چهارشنبه در مراسم رونمایی از سیصد و بیستمین تاکسی نوسازی شده در مشهد افزود: برای نوسازی این تعداد تاکسی ۲۰۰ میلیارد ریال هزینه شده که ۱۶۰ میلیارد ریال آن تسهیلات بانکی است و ۱۴ درصد سود این تسهیلات از سوی شهرداری مشهد پرداخت می‌شود.
وی ادامه داد: کلانشهر مشهد اولین شهر در طرح نوسازی تاکسی های فرسوده است و در کنار نوسازی تاکسی‌های فرسوده، ورود تاکسی‌های هیبریدی و برقی نیز در دستور کار است.
مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری مشهد گفت: سال گذشته سهمیه خوبی از اتحادیه تاکسیرانی کشور و خودروسازان برای نوسازی تاکسی‌های فرسوده مشهد دریافت کردیم اما با توجه به شرایط اقتصادی، تامین مالی برای خرید تاکسی از سوی تاکسیرانان سخت بود، لذا با تاکید شهردار و حمایت های شورای شهر تسهیلاتی برای نوسازی تاکسی های فرسوده در نظر گرفته شد.
وی افزود: بر این اساس تسهیلات ۵۰۰ میلیون ریالی با سود ۱۸ درصد که ۱۴ درصد آن از سوی شهرداری مشهد پرداخت می‌شود، برای نوسازی تاکسی های فرسوده در نظر گرفته شد.
محبی ادامه داد: با توجه به افزایش قیمت خودرو طی چند ماه گذشته، لایحه افزایش تسهیلات به شورای شهر ارائه و شورای شهر با افزایش تسهیلات نوسازی تاکسی‌های فرسوده از ۵۰۰ میلیون ریال به ۷۰۰ میلیون ریال موافقت کرد.
وی گفت: با توجه به تسهیلات در نظر گرفته شده از تاکسیرانان می خواهیم از این فرصت برای نوسازی تاکسی های فرسوده خود استفاده کنند.
مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری مشهد با اشاره به افتتاح مجموعه ورزشی شهدای تاکسیرانی این شهر افزود: این مجموعه که امروز بهره‌برداری می‌شود، دارای سالن ورزش‌های توپی و سالن ورزش‌های تشکی از جمله کشتی و سالن بدنسازی است.
وی ادامه داد: این مجموعه ورزشی در چهار هزار و ۳۰۰ متر مربع زمین و دو هزار و ۳۵۰ متر مربع زیربنا، با هزینه بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال احداث شده است.
محبی گفت: علاوه بر تاکسیرانان، شهروندان نیز می‌توانند از امکانات این مجموعه ورزشی مجهز که در توس ۳۹ واقع شده است، استفاده کنند.
عضو کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد نیز در این مراسم گفت: تحرک ایجاد شده در حوزه عمران، حمل و نقل و ترافیک این شهر بی نظیر است.
مجتبی بهاروند افزود: اقدامات خوبی طی سه سال گذشته در حوزه توسعه ناوگان اتوبوسرانی، تاکسیرانی و قطار شهری مشهد انجام شده و در این حوزه از سایر کلانشهرها جلوتر هستیم.
وی ادامه داد: تا پایان امسال هر ماه شاهد افتتاح یا آغاز به کار چندین پروژه عمرانی در نقاط مختلف شهر خواهیم بود.
هم اکنون ۱۲ هزارو ۵۰۰ دستگاه تاکسی در کلانشهر مشهد تردد دارند.
این کلانشهر دارای حدود ۳.۵ میلیون نفر جمعیت است.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.