[ad_1]

حسین اکبر عصر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به نقش مهم گاز در توسعه و آبادانی بیان کرد: با آغاز به کار دولت تدبیر و امید، گازرسانی گسترده به حوزه های مختلف بویژه مشترکین صنعتی در دستور کار قرار گرفت که در همین راستا با اهتمام و برنامه ریزی مناسب و بهره گیری از امکانات فراهم شده همگام با پویش سبز گازرسانی شرکت گاز استان توانست در هفت سال گذشته ( طی دولت تدبیر و امید) ۲ هزار و ۵۸۷  واحد صنعتی گاز رسانی کند.

وی اضافه کرد: شهرستان های رشت با ۶۵۸ واحد صنعتی، صومعه سرا با ۲۲۸ و لاهیجان با ۲۲۳ واحد صنعتی، بیشترین تعداد مشترک را در این حوزه  دارند.

اکبر ادامه داد: گازرسانی گسترده به واحدهای تولیدی و صنعتی در استان موجب  شده تا وضعیت اقتصادی و کسب و کار در روستاها رونق یابد و این مهم زمینه را برای مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها فراهم کرده است.
مدیرعامل شرکت گاز گیلان همچنین به گازرسانی به ۱۸ واحد صنعتی در هفته دولت امسال اشاره و بیان کرد : حجم گاز جایگزین برای این واحدها هشت هزار و ۲۸۰ مترمکعب بر ساعت می باشد و برای گازرسانی به این واحدها در مجموع بالغ بر هشت و نیم میلیارد ریال هزینه شده است.

وی افزود: این واحدهای صنعتی در ۹ شهرستان آستارا، آستانه اشرفیه، انزلی، تالش، رشت، رودبار، رودسر، شفت، فومن، لاهیجان و لنگرود قرار دارند  که در حال حاضر در مجموع مشترکان صنعتی گاز در استان به پنج هزار و  ۸۳۵ مشترک رسیده است.

در حال حاضر شرکت گاز گیلان  پنج هزار و ۸۳۵ مشترک صنعتی، افزون بر ۹۹۷ هزار مشترک خانگی و بیش از ۷۸  هزار  مشترک تجاری را تحت پوشش دارد.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.