[ad_1]

‍وحید پورمردان روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: یگان حفاظت محیط زیست نصرت آباد در گشت زنی‌های پیوسته در مناطق و گلوگاه‌های عبوری و با همکاری نیروی انتظامی ۲ محموله غیرمجاز پرنده را شناسایی کردند.

وی افزود: این محموله‌های کشف شده شامل ۳۰۰ قطعه پرنده که یک محموله شامل ۵۰ قطعه و محموله دیگر ۲۵۰ قطعه پرنده مینا بود کشف شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان افزود: در این خصوص ۲ نفر متهم دستگیر و به همراه مستندات و سایر مدارک به مقام قضایی شهرستان جهت پیگیری موضوع تحویل شدند.

وی همچنین بیان کرد: یکی از دوستداران محیط زیست پنج بهله جوجه پرنده شکاری از نوع گونه دلیجه که در نزدیکی یکی از مناطق اطراف حاشیه شهر و با فاصله‌های نسبتا کم از یکدیگر قرار داشتند را پیدا کرده به محیط زیست استان تحویل داده است.

پورمردان ادامه داد: کارشناسان محیط زیست و محیط بانان یگان حفاظت پس از تحویل دلیجه‌ها بلافاصله نسبت به بررسی معاینات اولیه و انجام اقداماتی از جمله بیومتری اقدام کردند.

وی گفت: این پرندگان که هم‌اینک به شکل دستی تغذیه می‌شوند پس از تایید سلامت و اطمینان از بهبودی کامل و بدست آوردن توان پرواز در یکی از زیستگاه‌های مناسب گونه، رهاسازی خواهند شد.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.