[ad_1]

سرهنگ حسین اصانلو، روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: متاسفانه این ۲ متهم دستگیر شده از سوی ماموران انتظامی به صورت عمد ۲۵ هکتار از مراتع و باغات روستائیان در روستای ترکانده از توابع بخش مرکزی شهرستان سلطانیه را طعمه آتش کرده بودند.

وی اظهار داشت: ماموران گشت کلانتری مرکز که از طریق مرکز فوریت های پلیس ۱۱۰ در جریان آتش سوزی قرار گرفته بودند پس از اطلاع از موضوع به محل حادثه اعزام و به منظور اطفاء و مهار آتش و جلوگیری از گسترش آن از آتش نشانی، طلب کمک کردند.

اصانلو با بیان اینکه آتش با تلاش و کمک بی وقفه عوامل پلیس، آتش‌نشانان و اهالی روستا، خاموش شد، تصریح کرد: بنا به اظهارات مالکان و افراد حاضر در محل و اعلام نظر کارشناسان آتشنشانی‌ سلطانیه، عمدی بودن این آتش سوزی برای پلیس محرز شد.

فرمانده انتظامی شهرستان سلطانیه گفت: پلیس اطلاعات و امنیت عمومی سلطانیه با انجام تحقیقات میدانی و بررسی های فنی و تخصصی، توانست متهمان این پرونده را در کمتر از ۲۴ ساعت شناسایی و با اخذ مجوز قضایی، آنان را طی عملیات غافلگیرانه دستگیر کند.

اصانلو افزود: متهمان دستگیر شده با توجه با ادله و مستندات پلیس، در بازجویی های به عمل نسبت به آتش زدن عمد این مقدار مرتع و باغ این روستا، معترف شدند که پس از تکمیل پرونده به منظور اعامل قانون به مراجع قضایی، تحویل شدند.

وی با بیان اینکه عملیات ضربتی و غافلگیرانه پلیس در شناسایی و دستگیری متهمان، موجی از خشنودی در بین اهالی به ویژه کشاورزان و باغداران این روستا در پی داشت، تصریح کرد: تعامل و همکاری مردم با پلیس در کشف سریع جرایم بسیار مهم است و امید است عموم مردم به این امر مهم توجه جدی داشته باشند تا عرصه بر مجرمان تنگ‌تر شود.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *