[ad_1]

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی، حسن اکبری افزود: سال گذشته مبلغی بالغ بر هفت میلیارد تومان اعتبار از محل صندوق توسعه ملی به اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی در راستای مقابله با پدیده گرد و غبار اختصاص یافت.

وی اظهار داشت: براساس اعتبار اختصاص داده شده به حفاظت محیط زیست استان، طرح‌ها و پروژه‌های متعددی درخصوص مقابله و همچنین کاهش پدیده گرد و غبار در استان خراسان جنوبی تعریف شده و در حال اجرا است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی با اشاره به اینکه بیش از ۲ میلیون هکتار از وسعت استان را کانون‌های بحرانی فرسایش بادی تشکیل داده است گفت: فعالیت‌های انسان‌ساز بر این موضوع تاثیر بسزایی گذاشته و نیاز است این اداره کل دستگاه‌ها و تجهیزات لازم درخصوص پایش و آنالیز گرد و غبار در استان را دارا باشد.

وی افزود: از محل اعتبارات اختصاص داده شده به این اداره کل در جهت مقابله با پدیده گرد و غبار، اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برای این موضوع اختصاص داده شد.

اکبری بیان کرد: در حال حاضر سه ایستگاه سنجش کیفی هوا یکی در مرکز استان و ۲ ایستگاه در شهرستان‌های نهبندان و سرایان مستقر است.

وی گفت: با توجه به نیاز استان و همچنین وسعت مناطق متاثر از پدیده گرد و غبار، با وجود ۳۵ کانون بحرانی گرد و غبار در خراسان جنوبی، به ایستگاه‌های بیشتری درخصوص کنترل، پایش و آنالیز گرد و غبار نیازمندیم لذا با اختصاص این اعتبار، برنامه‌ریزی لازم درخصوص حفظ و نگهداری ایستگاه‌های سنجش موجود در استان انجام شده و مقدمات کار برای انعقاد قرارداد خرید ۲ ایستگاه جدید در حال انجام است.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *