[ad_1]

دکتر محمود حسین پور عصرسه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از شمار بیماران کرونایی بستری در هرمزگان، ۵۱ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت نظر هستند که حال ۱۶ نفر از آن ها وخیم است.

وی، شمار جان باختگان کرونا در هرمزگان را تا روز دهم شهریورماه ۶۹۹ نفر اعلام کرد و گفت: متاسفانه با وجود هشدارهای بسیار باز هم شاهد آن هستیم که برخی کرونا را جدی نمی گیرند و نسبت به رعایت پروتکلهای بهداشتی سهل انگاری می کنند.

دکتر حسین پور تصریح کرد: هم اکنون هرمزگان در وضعیت هشدار از نظر ابتلا به کرونا قرار دارد که برای خروج از این وضعیت و حفظ سلامت هر چه بیشتر شهروندان نیازمند همکاری همه گروه ها و مردم در رعایت نکات و شیوه نامه های بهداشتی هستیم.

این مقام مسوول خاطرنشان کرد: مهمترین راه پیشگیری و کنترل کرونا رعایت سه اصل استفاده از ماسک، رعایت فاصله ۱.۵ تا ۲ متری  و شست و شوی مداوم دستها می باشد و ما از مردم خواستاریم تا به منظور حفظ سلامت خود و دیگر افراد جامعه در رعایت این نکات اهتمام لازم را داشته باشند.

نذرهای خود را در راه درمان بیماران کرونا صرف کنید

وی ضمن تشکر از کسانی که با رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی در مراسم های سوگواری تاسوعا و عاشورای حسینی شرکت کردند، گفت: از مردم خواستاریم تاهزینه نذرهای خود در ماه محرم و صفر در راه درمان  بیماران کووید ۱۹ صرف کنند.

 دکتر حسین پور خاطرنشان کرد: یکی از راه های درمان برای بیماران بدحال کرونا انجام پلاسما فرز است که هزینه آن حدود ۲۰ میلیون ریال می باشد و هر بیمار بسته به شدت بیماری حداقل باید ۳ تا ۵ نوبت پلاسما فرز شود.

وی ادامه داد: این هزینه در تعهد بیمه های درمانگر نمی باشد و بیماران بدحال کم بضاعت قادر به پرداخت آن نیستند و از همین رو از مردم مومن هرمزگان خواستاریم تا نذرهای خود را به نیت کمک به درمان این بیماران ادا کنند.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۳۷۶ هزار و ۸۹۴ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۰۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان این بیماری به ۲۱ هزار و ۶۷۲ نفر رسید.

سیما سادات لاری روز سه شنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز ( یازدهم شهریور ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، هزار و ۶۸۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و ۷۸۶ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۷۶ هزار و ۸۹۴ نفر رسید.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۰۱ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری تاکنون به ۲۱ هزار و ۶۷۲ نفر رسید.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.