[ad_1]

“جواد ذاکر” روز یکشنبه در جریان بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی استان یزد مجموع سرمایه‌گذاری این پروژه‌ها را ۳۷۳ میلیارد ریال اعلام کرد , گفت: زیربنای این پروژه‌ها ۱۸ هزار و ۳۵۰ متر مربع است که بخشی از این پروژه‌ها  ۱۰۷ کلاس درس را شامل می‌شود که ۱۳ مورد  از این پروژه‌ها به صورت مشارکتی اجرا شده و بودجه مابقی طرح‌ها از طریق اعتبارات دولتی تامین شده است.

خیران، پشتوانه قابل اتکای نوسازی مدارس

وی در ادامه با بیان اینکه در بحث اعتبارات نوسازی، تجهیزات و توسعه فضاهای آموزشی جهش چشمگیری در استان ایجاد شده که منشا اصلی آن خیران هستند و دولت هم به تبع آن وارد میدان شده، تصریح کرد: پارسال یکهزار میلیارد تومان اعتبار دولت و ۱۳۰۰ میلیارد تومان کمک خیران صرف پروژه های نیمه تمام در سطح کشور شد.

وی از تکمیل همه پروژه های نیمه تمام قدیمی در سال گذشته در استان خبر داد و یادآور شد: این موفقیت به پشتوانه خیران انجام شد و امسال هم در همین مسیر حرکت می کنیم.

سهم خیران پارسال ۳۰ میلیارد تومان بود/ امسال ۸۰ میلیارد تومان

 ذاکر، سهم دولت در این بخش در سال گذشته را ۳۰ میلیارد تومان و سهم خیران هم به همین میزان اعلام کرد و اضافه کرد: امسال به هر میزانی که خیران هزینه کنند دولت هم هزینه خواهد کرد.

وی تعهد خیران برای امسال را ۸۰ میلیارد تومان ذکر کرد و گفت: در شهرستان های استان،  کارخانه ها و صنایع پای کار آمدند و تفاهم نامه امضا کردند. 

بزرگترین مدرسه استثنایی کشور در یزد در دست ساخت است

مدیر کل نوسازی مدارس استان یزد با بیان اینکه بزرگترین مدرسه استثنایی کشور برای بچه های کم توان جسمی و حرکتی با مجموع ۲۰ کلاس در این استان در دست ساخت است تاکید کرد: در کنار آن ۵ سالن هم ساخته می شود و خیرین هم پای کار هستند.

عقد ۱۲۳ قرارداد استانداردسازی و تکمیل پروژه‌ها

این مسوول از جمع آوری کامل بخاری های نفتی در مدارس استان خبر داد و با اشاره به اینکه چند بخاری گازی برخی مدارس نیز در حال جمع آوری هستند اظهار داشت: حذف مدارس خشتی و گلی را هم اجرا کردیم و چند مدرسه باقی مانده هم در بافت تاریخی واقع شده است و میراث اجازه دخل و تصرف نمی دهد.

وی از انعقاد ۱۲۳ قرارداد برای استاندارد سازی و تکمیل پروژه های نیمه‌تمام طی سال گذشته در استان خبر داد و گفت: مجتمع شهید سلیمانی با ۱۰ هزار متر مربع زیربنا و مجموع سه مدرسه، مجتمع حیات طبیه در منطقه پاسداران  و مجتمع رشیدی میبد با ۱۲ هزار متر مربع زیربنا از جمله پروژه های قراردادی است که در دست اقدام است.

سرانه آموزشی یزد بالاتر از میانگین کشوری/ کاهش تعداد مدارس تخریبی 

مدیر کل نوسازی مدارس استان یزد بزرگترین سرانه آموزشی کشور را متعلق به یزد دانست و افزود: میانگین سرانه کشوری ۵.۲ و استان یزد ۸.۳ است.

وی تاکید کرد: اول سال ۹۷، ۳۵ درصد مدارس یزد تخریبی بود که هم اکنون به ۲۸ درصد رسیده است.

بسته تحولی آجر به آجر

وی به اجرای بسته تحولی آجر به آجر هم اشاره کرد و گفت: آجر به آجر یک بسته آموزشی است که در کنار طرح مکان یابی اجرا می شود.

ذاکر، هدف از اجرای طرح آجر به آجر را فرهنگ سازی اعلام کرد که تا از طریق آن بتوان تعداد خیران را افزایش داد؛ در این طرح، با اندک سرمایه هم میتوان در ساخت آموزشی مشارکت کرد.

شناسایی ۲۰۰۰ خیر شناسنامه دار در یزد/ ۹۸ درصد خیران، یزدی هستند  

وی از شناسایی ۲۰۰۰ خیر شناسنامه دار در این استان خبر داد که از این نظر رتبه اول کشور را دارا هستیم و گفت: ۵۰ درصد مدارس استان یزد خیری است و ۹۸ درصد خیران ما هم یزدی هستند.

این مسول همچنین از وجود ۱۶ مدرسه در استان یزد خبر داد که قدمتی بالای ۱۰۰ سال دارند.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.