[ad_1]

مجید الهی راد روز چهارشنبه با اشاره به اینکه قربانگاه ها در تمام شهرستان‌های استان برای ذبح و توزیع بین نیازمندان دایر می‌شود، اظهار داشت: برای جمع‌آوری نذورات و گوشت قربانی مردم نیکوکار در روز عید، تمامی  دفاتر کمیته امداد و ۹۰ مرکز نیکوکاری پذیرای کمک‌های مردمی است.

وی افزود: همانند سال‌های گذشته این نهاد امسال با همکاری مراکز نیکوکاری، هیات ‌امنای مساجد و معتمدان محلات، نذورات هم استانی‌های نیکوکار را در روز عید قربان جمع‌آوری و در همان روز بین نیازمندان توزیع می‌کند.

الهی راد با تاکید بر رعایت نکات بهداشتی در تمامی قربانگاه‌ها، تصریح کرد: بر تمامی قربانگاه‌های کمیته امداد، ناظران دامپزشکی استان نظارت می کنند و تمامی دام های اهدایی نیکوکاران، به کشتارگاه انتقال و ذبح شرعی و بهداشتی در آن محل انجام می شود.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی بابیان اینکه در گذشته حدود ۶۰۰ دام برای نیازمندان ذبح شد و بیش از ۱۲ هزار و ۵۰۰ خانوار نیازمند از گوشت‌های قربانی بهره‌مند شدند، افزود: کمک‌ها و نذورات اهدایی مردم با اولویت خانواده‌های دارای یتیم، زنان سرپرست خانوار، سالمندان و بیماران نیازمند توزیع می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: خانواده‌های نیازمند توسط تمامی ادارات کمیته امداد استان شناسایی و اولویت‌بندی شده است.

وی با اشاره به روش‌های نوین پرداخت نذورات عید قربان خاطرنشان کرد: مردم نیکوکار می‌توانند از طریق کد دستوری #۰۵۸*۸۸۷۷*و شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۳۰۶۱۰ و همچنین مراجعه به سایت امداد به نشانی www.emdad.ir کمک‌های خود را در هفته جاری و روز عید سعید قربان به دست نیازمندان برسانند.

بیش از ۵۹ هزار و ۲۳۷ خانوار با جمعیتی حدود ۱۲۰ هزار نفر در استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی زیر پوشش خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

این استان ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد.  

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *