[ad_1]

سرهنگ احسان علیزاده روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت:  این بسته ها شامل مواد غذایی و بهداشتی و خرید لوازم منزل بوده است.

وی در خصوص فعالیت های انجام شده برای مقابله با کرونا بیان داشت: اولین اقدام انجام شده برای مبارزه با این ویروس منحوس بلوک بندی و پهنه بندی کردن شهرستان فردیس بود که طی این اقدام شهرستان فردیس را به سه بخش شمالی و جنوبی و غربی تقسیم بندی کردیم.

وی در ادامه گفت:برای جزئی تر و آسان تر شدن این کار، قرارگاه های محله محور با محوریت مساجد و پایگاه های بسیج ایجاد کردیم که ۵۲ پایگاه فعال شد.

فرمانده سپاه ناحیه امام رضا(ع) فردیس در ادامه افزود: برای مقابله با این ویروس منحوس از لشکر ۱۰ سید الشهدا برای دریافت تجهیزات و ضدعفونی کردن برخی مناطق کمک گرفتیم که در پاکسازی معابر نقش سازنده ای داشتند.
وی با بیان این که یکی از مشکلاتی که کشور را در اوایل ورود کرونا دچار مشکل کرده بود، عدم نظارت دقیق بر توزیع اقلام بهداشتی و دارویی در داروخانه ها بود افزود: گروهی از عزیزان برای جلوگیری از احتکار و توزیع نامناسب این اقلام به  مراکز بهداشتی و داروخانه ماموریت پیدا کردند که بدنبال این اقدام تعدادی از انبار های احتکار ماسک و مواد ضد عفونی را کشف و به دستگاه های قضایی معرفی کردیم.  
فرمانده ناحیه بسیج امام رضا (ع) افزود: احداث ۱۰ کارگاه تولید ماسک با ظرفیت تولیدی روزانه ۷۰۰۰ماسک و توزیع رایگان مواد ضد عفونی کننده و ماسک بین مردم همچنین آموزش روش های مقابله با کرونا بصورت بروشور و بنر در سطح شهر از دیگر اقدامات بود.
وی با اشاره به همکاری خوب بین شبکه بهداشت فردیس و ناحیه مقاومت بسیج اذعان داشت: تبدیل یکی از پایگاه های بسیج به پایگاه بهداشت و سلامت، راه اندازی نقاهت گاه با ظرفیت ۱۰۰ تخت خواب، احداث بیمارستان صحرایی ، راه اندازی اولین مرکز تلفنی غربالگری ۴۰۳۰ در استان البرز توسط این ناحیه و تقدیر و تجلیل از پرستاران و کادر درمانی  از جمله این اقدامات بوده است.
 وی به فعالیت باارزش بسیجیان شهرستان فردیس از جمله ضدعفونی معابر اشاره و افزود: علاوه بر ضدعفونی معابر تیم هایی برای ضد عفونی داخل منازل افرادی که به کرونا مبتلا شده بودند برای مقابله با این ویروس منحوس تشکیل شد.
علیزاده گفت : با عنایت بر اینکه مردم در خانه ها مانده اند و نیاز به تقویت روحیه و سرگرمی دارند، یک سری اقدامات فرهنگی  برای این مشکل نظیر تشکیل پایگاه های فرهنگی، کارناوال های شادی همراه با عروسک گردانی، جنگ شادی در سطح محلات، راه اندازی قرارگاه های فضای مجازی برای آموزش مقابله با این ویروس، و برگزاری مسابقات بصورت غیر حضوری از جمله اقدامات فرهنگی بود.

علیزاده  خاطر نشان کرد: این ویروس برای ما خطرات و آسیب هایی ایجاد کرده، اما در عین حال فرصت های زیادی را هم از جمله هم دلی، شکوفایی ظرفیت های جدید، فعال کردن بیشتر پایگاه های بسیج، مأیوس کردن دشمنان و مواردی از این قبیل ایجاد کرد.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.