[ad_1]

حبیب امین زاده روز پنج شنبه در بازدید از واحدهای صنعتی کاوه سودا و آسافلوت مراغه اظهار داشت: همچنین در سال گذشته مشکلات یک هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی در زمینه های تسهیلات بانکی، بدهی های قبلی و تقسیط رفع شد و به چرخه تولید بازگشتند.
وی به پتانسیل های شهرستان مراغه و استان در زمینه تولید شیشه اشاره کرد و افزود: ۲ واحد تولیدی بزرگ شیشه در آذربایجان شرقی فعال است که در سال گذشته ۶۰ درصد از تولیدات شیشه های آینه و رفلکس خود به میزان ۳۰۰ هزار تن و به ارزش ۶۲۰ میلیون دلار را به خارج از کشور صادر کرده اند.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی در سال جهش تولید به افزایش ظرفیت تولید واحدهای استان اشاره کرد و گفت: افزایش ۲۵ درصدی صادرات غیرنفتی و رسیدن به رقم ۴ میلیارد دلار، از مهمترین برنامه های سالجاری است که امیدواریم با برنامه ریزی و حمایت های عملی از واحدها این امر تحقق یابد.
امین زاده به بیماری کرونا ویروس و تاثیر آن بر واحدهای تولیدی و صنعتی استان اشاره کرد و گفت: تولید کارخانجات استان بدون تعطیلی و با رعایت تمامی مسایل و موارد بهداشتی و پروتکل فاصله گذاری اجتماعی ادامه داشته است.
وی گفت: همچنین اصناف استان با رعایت تمامی موارد و با در نظر گرفتن موارد اشاره شده در سامانه سلامت فعالیت می کنند و نظارت دقیقی از سوی سازمان بر نحوه فعالیت آن ها صورت می گیرد.
وی ادامه داد: با فعالیت مستمر کارخانجات مورد نیاز در زمینه بیماری کرونا، استان آذربایجان شرقی از اسفند ماه سال گذشته موضوع جهش تولید را در اولویت قرار داده است.
وی گفت: مشکلی در تامین کالاهای اساسی مورد نیاز در ماه مبارک رمضان امسال نداریم و براساس جمعیت کالاهای اساسی از جمله برنج، شکر، قند و گوشت در شهرستان ها توزیع خواهد شد.
شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.