[ad_1]

به گزارش ایرنا از روابط عمومی سازمان منطقه آزاد اروند، قدرت الله طمیمیان یکشنبه اظهار داشت: این سازمان از ابتدای همه‌گیری ویروس کرونا سه میلیارد ریال برای خرید وسایل حفاظت شخصی کادر درمانی اختصاص داده است.

وی به خرید و تحویل ۳۵هزار عدد ماسک به دانشکده علوم پزشکی برای توزیع در مراکز درمانی و بیمارستان‌های شهرستان‌های آبادان و خرمشهر اشاره کرد و افزود:با مشارکت سازمان منطقه آزاد اروند راه‌اندازی آزمایشگاه ویروس شناسی به منظور تشخیص زودهنگام بیماران مبتلا به کرونا در مراحل نهایی است و بزودی افتتاح می شود. 

طمیمیان گفت:سازمان منطقه آزاد اروند از سال‌های گذشته و در راستای ارتقای سطح بهداشت و درمان شهرستان‌های آبادان و خرمشهر حمایت از دانشکده علوم پزشکی آبادان را در دستور کار قرار داده و با شیوع بیماری کرونا، این حمایت‌ها شتاب بیشتری به خود گرفته است.
وی با تقدیر از زحمات پزشکان، پرستاران و کادر درمانی بیمارستان‌های منطقه بخصوص بیمارستان طالقانی آبادان که تنها مرکز درمان بیماران مبتلا به کرونا در جنوب غرب خوزستان است گفت:  امیدواریم این عزیزان کمبودی در زمینه وسایل حفاظت شخصی نداشته باشند.

منطقه آزاد اروند با مساحت ۳۷ هزار و ۴۰۰ هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر(جزیره مینو) می باشد. 
ویروس کرونا یا کووید ۱۹ که نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد بیشتر کشورهای جهان را درگیر کرده است.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *