[ad_1]

«محمدتقی آبایی هزاوه» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این افزایش سهم در راستای مصوبه نشست اقتصاد مقاومتی استان مرکزی از اواخر مهرماه پارسال  است که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اراک برگزار شد و این مهم در ۲۰بیستم  خردادماه امسال نیز در کارگروه ملی قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایر نیز مصوب شده است.

وی بیان کرد: سهم تسهیلات استان مرکزی از این بخش سه هزار و ۱۲۶ میلیارد ریال است که یک‌هزار میلیارد ریال دیگر به این بخش اضافه شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: سهم بانک کشاورزی این استان در پرداخت تسهیلات مازاد در نظر گرفته شده ۱۵۰ میلیارد ریال، بانک توسعه تعاون ۲۵۰ میلیارد ریال، پست بانک ۲۰۰ میلیارد ریال و صندوق کارآفرینی امید ۴۰۰ میلیارد ریال است.

آبایی هزاوه تصریح کرد: بر اساس دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بانک‌های عامل در کشور مکلفند از محل اعتبارات سهم متمرکز ملی مرحله پنحم، تسهیلات مورد نیاز را به شعب استان مرکزی با قید فوریت تخصیص و ابلاغ کنند.

وی گفت: همچنین مفاد آیین نامه و دستورالعمل اجرایی قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری لازم الاجرا است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

استان مرکزی با دارا بودن ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *