[ad_1]

«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

به گزارش روز پنجشنبه شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز از ۷۳ به ۸۰ افزایش پیدا کرده است و همچنین شاخص هم‌اکنون کیفیت هوای پایتخت ۹۹ است.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون از شاخص ۴۴ به ۴۳ کاهش و منواکسیدکربن از شاخص ۱۹ به ۲۲ افزایش پیدا کرده است.

بر این اساس، ایستگاه‌های پیروزی(منطقه۱۳)، شهرداری منطقه۲ و شهرداری منطقه ۲۱ به ترتیب با شاخص‌های ۱۱۱، ۹۸ و ۹۵ بالاترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

همچنین ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۱۶، مسعودیه(منطقه۱۵) و شهرداری منطقه ۱۹ به ترتیب با شاخص‌های ۳۲، ۴۵ و ۵۵ کمترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران طی این مدت داشتند.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.