[ad_1]

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری معا فلسطین، کمیته رهبری یکپارچه مقاومت مردمی فلسطین اعلام کرد که روز سه شنبه (همزمان با امضای توافق سازش میان رژیم صهیونیستی و امارات متحده عربی و بحرین در واشنگتن)، «روز مخالفت مردمی» است.

در این بیانیه از همه مردم فلسطین، آزادی‌خواهان جهان و نهادها و مؤسسات خواسته شده تا سه شنبه (۱۵ سپتامبر) به نشانه اعتراض به توافق سازش و در حمایت از آرمان فلسطین پرچم فلسطین را به اهتزاز درآورند.

کمیته رهبری یکپارچه مقاومت مردمی، از مردم فلسطین خواسته تا روز جمعه (۱۸ سپتامبر) در اعتراض به این توافق ننگین پرچم های سیاه به نشانه عزای عمومی نصب کنند.

بیانیه کمیته رهبری یکپارچه مقاومت فلسطین می‌افزاید، این اقدام به نشانه مخالفت شدید با توافق خفت‌بار سازش ابوظبی و منامه است.

این بیانیه همچنین خواستار کنار گذاشتن همه اختلاف ها میان گروه‌های فلسطینی و مشارکت در این مبارزه مردمی و آزادی خواهانه است.

درپایان بیانیه تاکید شده که هیچ صدایی رساتر از صدای مقاومت نیست.

قرار است ۱۵ سپتامبر (۲۵ شهریور) قرارداد سازش میان امارات متحده عربی و بحرین با رژیم صهیونیستی در واشنگتن به صورت رسمی امضا شود.

رژیم صهیونیستی با امارات متحده عربی و بحرین روابط خود را عادی کرده و این دو کشور به همراه عربستان سعودی به هواپیماهای اسرائیلی اجازه دادند که از حریم هوایی آن ها استفاده کنند؛ مساله ای که بسیاری آن را خیانت به آرمان ملت فلسطین خواندند.

به دنبال آغاز روابط رسمی میان ابوظبی و منامه و تل‌آویو، تماس‌ها و دیدارهای زیادی در روزهای اخیر میان دو طرف انجام شد که واکنش شدید برخی کشورهای منطقه از جمله فلسطینی‌ها را به دنبال داشت.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.