[ad_1]

به گزارش خبرگزاری رویترز، گروه غیردولتی «کمیته بودجه فدرال مسئولانه» (CRFB) بامداد سه‌شنبه پیش‌بینی خود را از مسایل مربوط به بودجه ایالات متحده آمریکا ارایه داد که بخشی از آن مربوط به کسری بودجه دولت فدرال این کشور است.

به گفته این گروه، تعطیلی بخش عظیمی از اقتصاد آمریکا و بسته نجات اقتصادی هنگفتی که واشنگتن هزینه کرده است، کسری بودجه این کشور را در سال مال ۲۰۲۰ نزدیک به چهار برابر کرده و به ۳.۸ تریلیون دلار می‌رساند که با ۱۸.۷ درصد خروج اقتصادی آمریکا برابر است.

به گفته CRFB، کسری بودجه آمریکا در سال ۲۰۲۱ به ۲.۱ تریلیون دلار کاهش یافته و در سال ۲۰۲۵ با بهبود اقتصاد خسارت دیده از کرونا، این مبلغ به ۱.۳ تریلیون دلار خواهد رسید.

اعلام این پیش‌بینی از سوی این گروه در حالی است که وزارت خزانه‌داری آمریکا در آخرین گزارش خود در روز جمعه گفت که کسری بودجه این کشور در شش ماهه منتهی به ۳۰ مارس (۱۱ فروردین ماه) ۷۴۴ میلیارد دلار بوده است.

CRFB که گروهی متشکل از اعضای پیشین کنگره، مقام‌های سابق دولتی آمریکا و اقتصاددانان است، همچنین پیش‌بینی کرد که بدهی ملی ایالات متحده در پایان سال مالی منتهی به ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۰ (۹ مهر ۱۳۹۹) از ۱۰۰ درصدتولید ناخالص ملی آمریکا نیز فراتر رود.

این در حالی است که این رقم تا ماه فوریه (اسفند ۱۳۹۸) ۱۷.۲۳ تریلیون دلار معادل ۸۰ درصد تولید ناخالص داخلی آمریکا بوده است.

این گروه نظارتی در بیانیه‌ای پیش‌بینی‌های خود را حالت خوش‌بینانه دانست چراکه پیش‌فرض آن عمل به تصمیمات کنونی کنگره برای هزینه‌های مقابله با کرونا است و در صورت تصمیم برای هزینه‌های بیشتر، احتمال بدتر شدن اوضاع وجود دارد.

بالاترین کسری بودجه ثبت شده در آمریکا مربوط به سال ۲۰۰۹ است که به مبلغ ۱.۴۱ تریلیون دلار رسید و سه سال متوالی بالاتر از یک تریلیون دلار باقی ماند.

دفتر بودجه کنگره آمریکا نیز کسری بودجه سال ۲۰۱۹ را ۹۸۴ میلیارد دلار اعلام و کسری بودجه سال ۲۰۲۰ را ۱.۰۷ تریلیون دلار پیش‌بینی کرده بود.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.