[ad_1]

به گزارش ایرنا ، کرم یاری روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: با شیوع کرونا مهدهای کودک نیز تعطیل شد اما پس از چند ماه، مقرر شد با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و با توجه به وضیعت شیوع ویروس در هر منطقه بازگشایی شود.

وی با بیان اینکه ظرفیت پذیرش با توجه به وضعیت قرمز، زرد و سفید برای مهادی کودک تشریح شده ادامه داد: متاسفانه در لرستان از این طرح استقبال نشد و بسیاری از مهدکودک‌ها علیرغم این که باز بودند اما فعالیتی نداشتند و در حال حاضر تنها ۲۰ درصد این مراکز با ظرفیت های اعلام شده مشغول به کار هستند.

وی گفت: مهدهای کودک با شیوع کرونا نیمه فعال شده و دچار خسارت شدند که به منظور حمایت از مهدهای غیر دولتی تسهیلات بانکی ۱۲ تا ۱۶ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

یاری اظهار داشت: مدیران مهدهای غیر دولتی می توانند جهت استفاده از این تسهیلات درخواست خود را به سازمان بهزیستی تحویل داده و از امتیاز تنفس سه ماهه پرداخت اقساط بانکی هم بهره‌مند شوند.

وی گفت: با مذاکرات متعدد سازمان بهزیستی کشور و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پرسنل شاغل در مهدهای کودک می‌توانند به دلیل شیوع کرونا از مزایای قانون بیمه بیکاری پس از ثبت نام در سامانه مربوطه استفاده نمایند.

وی همچنین از بخشودگی اجاره بهای مهدهای کودک غیر دولتی در پویش همدلی مومنانه توسط ۳۲ مالک خبر داد.

۳۶۰ مهدکودک در لرستان فعال است.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.