[ad_1]

به گزارش ایرنا، «جائو لی جیان» روز جمعه در نشست خبری در پکن افزود: چین ضمن حفظ روند کنونی مهار شیوع ویروس کرونا در داخل کشور سعی می‌کند تا حد امکان از جامعه بین‌المللی پشتیبانی و به کشورهای دیگر کمک کند.

او با بیان اینکه تاکنون چین محموله‌های پزشکی نظیر ماسک، لباس محافظ و تست تشخیص کرونا به ۱۲۷ کشور و ۴ سازمان بین‌المللی ارسال کرده و یا در حال ارسال آن است تصریح کرد: همچنین دولت‌های محلی، مؤسسات و گروه‌های غیر دولتی چین نیز محموله‌های پزشکی را به بیش از ۱۰۰ کشور و سازمان بین‌المللی اهدا کرده‌اند.

این مقام چینی افزود: برخی کشورها از طریق مجاری دیپلماتیک درخواست هماهنگی برای خرید چنین کالاهایی از چین را مطرح کرده اند چین ضمن معرفی صادرکنندگان و ارائه فهرستی از موسسات تولیدکنندگان کالاهای پزشکی مورد تأیید نهادهایی نظارتی کشور، تسهیلاتی را برای ترخیص این محموله‌ها و ارسال آن به کشورهای دیگر در نظر گرفته است.

او گفت: چین همانند گذشته به همکاری با کشورهای دیگر و کمک رسانی و مقابله مشترک با کرونا ادامه می دهد و برای حفظ امنیت بهداشت عمومی در جهان تلاش خواهد کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به اظهارات اخیر وزیر خارجه آمریکا گفت که «انگ زدن و متهم کردن دیگران» نمی تواند ویروس کرونا را از بین ببرد.

«مایک پمپئو»  وزیر خارجه آمریکا بار دیگر مدعی شده بود که ویروس کرونا از شهر ووهان مرکز استان هوبی چین به دیگر نقاط جهان سرایت کرده است.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.