به مرور زمان از جیغ لاستیک خودروهای جذاب کمپانی هوندا گرفته تا شتاب افسانهای خودروهای منحصربهفرد فراری، باعث شد تا چنین کمپانیهایی بهراحتی راه خود را به قلب عاشقان خودرو باز کنند. همچنین افزودن تایرهای فاق کوتاه می تواند یکی از راه های افزایش شتاب خودرو تلقی شود ولی این کار می تواند سرعت سنج خودرو را به اشتباه بندازد. در صورت وجود آلودگی یا خوردگی بر روی سوپاپها، در مرحله تراکم مخلوط سوخت و هوا بخشی از این مخلوط از دست میرود. چنین مواردی دست به دست هم دادهاند تا امروزه کمتر قطعهای در بدنه خودروهای تیونینگ شده ژاپنی پیدا کنید که همچنان ساده و شبیه به نمونه اولیه خود باقی مانده باشد. علائم خرابی پمپ بنزین پژو ۴۰۵ هم شبیه به سایر مدلهای اتومبیل است که رد بالا به آنها اشاره کردیم و هر زمانی که متوجه این علائم شدید، باید نسبت به تعویض پمپ بنزین پژو ۴۰۵ اقدام کنید. VIP Style نیز یکی از زیرشاخههای این سبک است که برای شخصیسازی خودروهای لوکس نظیر محصولات لکسوس، اینفینیتی و آکورا بهکاربرده میشود. هدف اصلی تغییر اگزوزها، ایجاد صدایی پرطنین و باابهت است که نظیر آن از اگزوز خودروهای لوکس یا مسابقهای شنیده میشود. پایه و اساس تیونینگ در ژاپن بر مبنای خودروهای مسابقهای مخصوصا مسابقات دریفت شکلگرفته است؛ علاوهبر این بازار متنوع قطعات افترمارکت در ژاپن، باعث شده تا این کشور به بهشت تیونرها تبدیل کرده شود.

روغن موتور نامناسب چه تاثیر در شتاب وسیله نقلیه دارد؟چراغها سهم زیادی در جذابیت ظاهری خودرو دارند و تغییرات این بخش، عموماً شامل استفاده از زنون، دودی کردن چراغها و تعویض کاسهچراغها میشود. یکی از ابتداییترین و مرسومترین تغییرات ظاهری خودرو، تغییر رینگ و لاستیک است. تیونینگ، فرآیند اصلاح و افزایش عملکرد یک وسیله نقلیه از طریق تنظیم موتور و تغییرات در سیستم تعلیق و بدنه آن است. روغن موتور نامناسب چه تاثیر در شتاب وسیله نقلیه دارد؟ تیونینگ خودرو چیست؟ به طور کلی تیونینگ کردن یعنی ارتقا دادن بخش های مختلف خودرو مانند قدرت موتور، ظاهر خودرو و ایجاد تغییرات در سایر بخش های خودرو و افزایش شتاب است. رفلش کردن ECU خودرو و برنامه های ان، زمان بندی سوپاپ ها، مخلوط سوخت و هوا و سایر بخش ها، می توان اسب بخار خودرو خود را افزایش دهید. همچنین تعداد و اندازه اگزوزها بهنوعی قدرت موتور و توان آن را به رخ میکشد. می توان با از بین بردن این زاویه و موازی نمودن تایر های جلو و چرخش آنها در مسیر مستقیم، اندکی بهبود را مشاهده نمایید.

افزایش شتاب خودرو

بررسی سیم گاز و محکم کردن آن برای افزایش توان موتور کمک کننده است. یکی از کارهایی که افراد برای افزایش شتاب خودرو بیش از حد معمول انجام میدهند، ریمپ کردن و تیونینگ خودرو است. اگر خودروی شما سنگین است نمیتوانید انتظار داشته باشید که بهمحض فشردن پدال گاز، با سرعت فزایندهای شروع به حرکت کند. نصب تیونینگ چیپ دراگون بسیار ساده بوده و به پورت دیاگ خودرو شما نصب می گردد. همچنین با این کار می توانید ان را غیر فعال کنید تا گارانتی ان هم از بین نرود. این سؤالات بخشی از دلایل مهمی است که برای پاسخگویی به آنها قصد داریم در این مقاله از مجله همراه مکانیک با نگاهی عمیقتر به موضوع تیونینگ خودرو بپردازیم؛ لطفا در ادامه با ما همراه باشید. در بازار کشور ما نیز به دلیل محدودیتهای فراوان و قوانین دستوپا گیر متعددی که همگی مخالفت فراوانی با اعمال تغییرات ظاهری دارند، بسیار از افراد ترجیح میدهند تا اتومبیل خود را تنها از لحاظ فنی تقویت یا درواقع تیونینگ کنند. از دیگر سبکهای اختصاصی میتوان به Drift car برای خودروهایی که انحصاراً برای رقابت در مسابقات دریفت ساخته میشوند و یا سبک هات رود Hot Rod که بر بازسازی و تقویت ماشینهای دهه ۳۰ و ۴۰ میلادی تکیه دارد، اشاره کرد.

تقویت موتور یکی از گامهای اساسی و اصول اولیه تیونینگ در جهت افزایش قدرت خروجی خودرو است. یکی از مهمترین فاکتورها در هنگام خرید خودرو، شتاب اولیه خودرو می باشد که نشان دهنده تیزی و چالاکی خودرو است. فیلتر هوا یکی از فیلترهای خودرو است که کثیف بودن آن سبب اختلال در تنفس موتور میشود. کثیفی انژکتور تزریق سوخت را کاهش میدهد و سبب به هم خوردن توازن سوخت و هوا میشود. خودروسازان در ساخت خودرو و جایگیری تایرهای جلو معمولا زاویه ای را قرای می دهند که تایرهای جلو به صورت موازی قرار نگیرند و با یک زاویه بسیار کوچک به سمت داخل قرار دارند. چرخهای سفارشی با رینگهای کوچک که با زاویه زیر بدنه قرار میگیرند از مشخصههای اصلی سبک Stanced Style هستند. مشخصه این سبک، چرخهای سفارشی که از گلگیرها بیرون زده است، تزئینات عمودی فولاد ضدزنگ روی صندوقعقب معروف به سگکهای تسمهای، رنگ متالیک به اصلاح آبنباتی و سیستم صوتی گوشخراش با موزیک هیپهاپ است. در این مقاله روش ها و راهکار هایی که میتواند شتاب خودرو شما را تا حد قابل توجهی افزایش دهد.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد {افزایش شتاب خودرو|شتاب ماشین|شتاب|افزایش شتاب ماشین|افزایش شتاب خودرو ایران کارز|ایران کارز} لطفا از سایت ما دیدن کنید.

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.