[ad_1]

در پیام تسلیت منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری آمده است: درگذشت اندوهبار سیدمحمد کاظم نائینی معلمی مؤمن، متعهد و استاد پیشکسوت عرصه آموزش عالی کشور موجب تألم و تأثر اینجانب شد. این ضایعه را به خانواده و معزا و همچنین جامعه علمی، فرهنگی و دانشگاهی کشور تسلیت می‌گویم و از خداوند متعال برای آن مرحوم، غفران الهی و علو درجات و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل آرزومندم.

پیام تسلیت وزیر آموزش و پرورش

محسن حاجی میرزایی وزیر  آموزش و پرورش هم در متن پیام تسلیت خود تاکید کرد:درگذشت معلمی مومن، صادق، اندیشه ورز،   متعهد و پیشکسوت عرصه تعلیم و تربیت موجب تاثر و تالم شد. مرحوم سیدمحمد کاظم نائینی از یاران و همراهان شهید رجایی بود که در سال ۱۳۸۲ در کسوت معلمی بازنشسته شد و نزدیک به ۶ دهه خدمت صادقانه و خالصانه به نظام تعلیم و تربیت و فرزندان این مرز و بوم داشته است.

وی در بخشی دیگر از  این پیام یادآور شد: فعالیت‌های آموزشی مرتبط با ریاضی از معلمی تا استادی دانشگاه، عضو سابق شورای عالی آموزش و پرورش، عضو گروه برنامه ریزی تربیت معلم، مشاور شورای برنامه‌ریزی و عضو هیئت‌علمی پردیس دانشکده علوم دانشگاه تهران، دبیر شورای برنامه‌ریزی آن دانشکده، مدیرکلی دفتر تالیف و برنامه ریزی درسی، تالیف کتاب و مقالات آموزشی و عضویت در هیئت امنای دانشگاه رجایی از جمله سوابق این پیشکسوت فهیم و دین آشنا است.

پیام تسلیت دبیر شورای عالی  انقلاب فرهنگی

همچنین حجت الاسلام و المسلمین سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در پیامی درگذشت سید محمد کاظم نائینی از پیشکسوتان عرصه تعلیم و تربیت کشور را تسلیت گفت.

وی در این پیام درگذشت پیشکسوت خدوم عرصه تعلیم و تربیت کشور مرحوم مغفور دکتر سید محمد کاظم نائینی را به همه معلمان و فعالان این عرصه مهم تسلیت گفت و تاکید کرد: آن مرحوم که سابقه همکاری با شهید بزرگوار محمدعلی رجایی را در کارنامه درخشان فعالیت خود در عرضه تعلیم و تربیت داشت، در بخش‌های مختلف این عرصه مانند سیاست گذاری، برنامه‌ریزی و تالیف کتب درسی،   نقش بارزی داشت و در هر زمینه‌ای که توان خدمت داشت از بذل توان خود دریغ نکرد.
وی در بخشی  دیگر از این پیام تصریح کرد: عضویت در شورای عالی آموزش و پرورش، عضویت در هیئت علمی دانشگاه تهران و همکاری با شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارتخانه های آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات و فناوری بخشی از خدمات آن مرحوم بود. فقدان این معلم دلسوز که در ماه مبارک رمضان و در آستانه روز معلم درگذشت را به همه معلمان و فعالان عرصه تعلیم و تربیت تسلیت گفته و رحمت و مغفرت الهی را برای ایشان و صبر جمیل برای بازماندگان آن مرحوم از درگاه ایزد متعال خواستارم.

به گزارش ایرنا،  سیدمحمد کاظم نائینی معلم نمونه، پیشکسوت تعلیم و تربیت، از یاران شهید رجایی و مؤلف کتاب ریاضی کلاس اول دبستان پس از انقلاب بود،  از جمله سوابق این پیشکسوت فهیم نیک‌منش و خوشنام می‌توان به فعالیت‌های آموزشی مرتبط با ریاضی از معلمی تا استادی دانشگاه، دبیر گروه‌های برنامه‌ریزی شورای عالی انقلاب فرهنگی، عضو سابق شورای عالی آموزش و پرورش، عضو گروه برنامه‌ریزی تربیت معلم، مشاور شورای برنامه‌ریزی و عضو هیأت علمی پردیس دانشکده علوم دانشگاه تهران، دبیر شورای برنامه‌ریزی آن دانشکده، مدیرکلی دفتر تألیف و برنامه‌ریزی درسی، تألیف کتاب و مقالات آموزشی و عضویت در هیأت امنای دانشگاه رجایی اشاره کرد.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.