«کیا سراتو» پیش از مونتاژ در سایپا تواناییهای فنی خود را به خوبی به اثبات رسانده بود. محمد صادق قاسمی از نمایشگاهداران قدیمی می گوید: پارس سفید رنگ بهتر فروش میرود البته مدل دوگانه سوزش بتازگی در بین مردم محبوب نیست و به خوبی فروش ندارد. مشکل جوش آوردن و آسیب به سرسیلندر در مدل های ۸۶ به بالا بسیار یافت می شود که البته دوگانه سوزها بیش از بقیه به این نقیصه دچار می شوند. بیت ران: نسبت به موتور XU7، در موتور XU7 پلاس ECU چه تفاوت هایی دارد؟ تجهيزات به کار گرفتهشده در اين محصول نظير موتور با سيستم سوخت پاششی (Injection)، فرمان تقویتشده، آینههای خارجی با کنترل برقی، کولر با خنککنندگی مناسب و موارد از این قبیل ضمن فراهم نمودن آسايش بيشتر برای راننده و سرنشينان با استانداردهای کنترل آلودگي و مصرف روز دنيا مطابقت دارد. منکه برای هفت هشت تا ماشین جونم در میره و وقتی یه استثناییش رو ببینم آب قند لازم میشم از شدت هیجان دیدار معشوق!

قیمت پژو پارس ELX موتور زانتیا دست دوم 1382-1393 در بازار آزاد در محدوده قیمت 0 تا 0 تومان موجود است. هنگام تعریف پروژه، برای XU7P میانگین مصرف سوخت ۷.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر هدف گذاری شد. گیربکس دستی زانتیا به طور کلی حدود ۶ لیتر ظرفیت برای روغن گیربکس دارد. امکان خرید حضوری نیز از مجموعه فروشگاه های پیام کالا یا از انبار مرکزی آن وجود دارد . و امکان تعویض قانونی این دو موتور هست؟ سیستم تعلیق هیدروپنوماتیکی زانتیا نیز اگرچه بهعنوان یک مشخصه خاص برای آن بهحساب میآمد اما ازآنجاییکه این سیستم تعلیق بهوسیله گوی کار میکند و امکان شکستن این گویها بالاست، در صورت بروز مشکل میتواند، دردسرهای بزرگی را ایجاد کند. این خودرو با قدرت ۱۱۰ اسب بخار در دور موتور ۵۵۰۰ دور بر دقیقه و نهایت … در ادامه با ما همراه باشید تا علاوه بر آشنایی با تاریخچه زانتیا، مزایا و معایب مشخصات فنی، طراحی ظاهری و داخلی، ایمنی و… هم چنین برای سفارش موتور زانتیا و سرسیلندر زانتیا می توانید از طریق همین سایت اقدام کرده و یا با شماره تماس هایی که در انتهای توضیحات نوشته شده تماس حاصل فرمایید. رستم مهرزاد:در موتور XU7P ریل سوخت نیز تغییر و ارتقاء نسبی پیدا کرده است.

توان نسخه گازسوز موتور XU7P با توجه به افزایش نسبت تراکم، نسبت به XU7 نیزبهبود یافته است. مدل های اولیه تا سال های ۸۳ از نظر مونتاژ قطعات تغییر یافته نسبت به ۴۰۵ کمی زود به صدا می افتاد و کیفیت مناسبی ندارد و این باعث می شود اتاق کم کم دچار سر و صدا شود. رستم مهرزاد: موتور XU7 پلاس به لحاظ طراحی جدید منیفولد ورودی هوا و قالپاق سوپاپ ظاهر متفاوت نسبت به موتور مبنا دارد، همچنین بعضی از قطعات اصلی موتور نیز از نظر طراحی جدید هستند، مانند میل بادامک، پوسته یاتاقان، میل لنگ، سر سیلندر، مجموعه شاتون، رینگ و پیستون، روغن موتور، مسیر گازهای خروجی از محفظه لنگ و کلاچ در XU7P نسبت به XU7 متفاوت است. نام زانتیا مانند برخی نامها در مدلهای دیگر سیتروئن برگرفته از اسامی تاریخ باستان یونان میباشد. با رستم مهرزاد، مدیر پروژه انطباق موتور XU7 پلاس با خودروهای، پژو 405، پژو پارس و سمند، در مورد مشخصات و ویژگی های موتور XU7 پلاس گفت و گو کردیم. لرزش های حین کار که به کل اتاق منتقل می شوند، می تواند نشانه خرابی دسته موتور باشد. دسته موتور زانتیا با برند آراد موتور به گونه ای است که می تواند همواره ضربات تولیدی را در خود جذب کند.

در طول مدت زمان 10 سال تولید این خودرو در ایران حدودا صد هزار دستگاه زانتیا در کشور تولید موتور زانتیا شد. در ابتدا، این موتور روی چهار محصول ایران خودرو نصب خواهد شد. در نمونه های هیدرولیکی یا بادی بین دو صفحه از جک هیدرولیکی یا بادی استفاده می شود. زانتیا از ابتدا در سه تیپ زانتیا X یا ساده، زانتیا SX (اکسکلوسیو) یا نیمهفول و زانتیا سوپرلوکس یا فول و با دو موتور 1.8 لیتری (XU7) و 2 لیتری (XU10) تولید شد. شاید یک موتور، اصلا روغن مصرف نکند یا موتور دیگری در هر هزار کیلومتر، ۲۰۰ سی سی روغن مصرف کند. شتاب صفر تا ۱۰۰خودروی پارس با موتور مذکور، حدود یک ثانیه نسبت به قبل کاهش یافته است و با توجه به تست های انجام شده در شرایط استاندارد، به رقمی حدود ۱۲.۵ ثانیه رسیده است. اینها موجب شده اند این خودرو نتایج تست تصادف وحشتناکی داشته باشد و باید گفت در مقابل رقیبی مثل رنو مگان که یک خودروی کاملا ایمن است واقعا ضعف داشته باشد. مرکز پخش روغن موتور باید بداند که وظیفه سنگینی به ایشان محول شده و اگر نتواند انواع با کیفیت این اجناس را در اختیار مشتریان قرار دهد، قطعاً مردم با ضررهای مالی سنگین مواجه می شوند.

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.