[ad_1]

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، به دنبال شیوع ویروس کرونا در ایتالیا حرف و حدیث درباره مرگ 143 نفر در خانه سالمندان پیو آلبرگو که علت آن خودکشی ذکر شده ، بالا گرفت و مدیریت این مرکز در مظان اتهام سوء مدیریت و سهل انگاری قرار گرفته است.

تلویزیون دولتی آر ای آی (RAI) ایتالیا در این مورد گزارش داد که پلیس مالی،  پرونده‌های کلینیکی و سایر اسناد را از خانه سالمندان یک هزار تختخوابی پیو آلبرگو (Pio Albergho Trivulzio) در میلان را برای تحقیقات و بررسی ضبط کرده است.  

دادستان ایتالیا به دنبال شکایت کارکنان خانه سالمندان تحقیقات را آغاز کرده است. 

کارکنان خانه سالمندان در شکایت خود عنوان کرده‌اند که مدیریت به پرستاران و پزشکان گفته برای این که بیماران و سالمندان از کرونا نترسند از ماسک های حفاظتی استفاده نکنند

خانه سالمندان پیو آلبرگو تاکید کرده است که با پلیس و مراجع ذی صلاح برای تحقیقات در این پرونده همکاری می‌کند. 

منطقه لومباردی ایتالیا یک کمیسیون مستقل برای بررسی مرگ و میر در خانه سالمندان تشکیل داده زیرا بیشتر مرگ و میر در این منطقه در شمار تلفات رسمی اعلام نشده‌اند و از بیماران و  فوت شدگان پیش از مرگ آزمایش کرونا نگرفتند. 

موسسه ملی بهداشت ایتالیا نیز بررسی در مورد مرگ و میر در خانه سالمندان را آغاز کرده است. 

در پی شیوع ویروس کرونا در کشورهای اتحادیه اروپا، نتایج تحقیقات مدرسه اقتصاد لندن در اروپا تصویر هولناکی را در اروپا نشان می‌دهد و گزارش ها حاکیست که نیمی از جان باختگان ناشی از بیماری کرونا متعلق به خانه‌های سالمندان است. 

نتایج تحقیقات نشان می دهد که بطور میانگین بین ۴۲ تا ۵۷ درصد فوتی‌ها در کشورهای ایتالیا، اسپانیا، فرانسه، ایرلند و بلژیک در خانه‌های سالمندان رخ داده است. 

آمارها نشان می‌دهد ۵۴ درصد آمار فوت شدگان در ایرلند، ۴۵ درصد در ایتالیا، ۴۲ درصد در بلژیک و ۵۷ درصد در اسپانیا آمار فوتی‌ها را ساکنان خانه‌های سالمندان تشکیل می‌دهند. 

این در حالی است که به گزارش گاردین، مسئولان وزارت بهداشت انگلیس افراد فوت شده در خانه‌های سالمندان و نیز فوت شدگان در کلینیک‌های پرستاری را از آمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور مستثنی کرده‌ تا آمار کشته شدگان بر اثر کرونا را کمتر جلوه دهند. 

بنا بر این گزارش، مسئولان انگلیس جان باختن صدها مریض در خانه‌های سالمندان را هنگام جمع‌آوری آمارهای رسمی از قربانیان در نظر نمی‌گیرند. 

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.