[ad_1]

روزنامه گاردین روز دوشنبه در گزارشی نوشت که اتحادیه موسوم به مستاجرهای انگلیس از دولت خواسته تا در مدت شیوع کووید-۱۹ پرداخت کرایه منزل را از دوش افراد اجاره‌نشین بردارد، چراکه بسیاری از مردم پس از وضع مقررات منع رفت و آمد در این کشور، در معرض بحران مالی قرار گرفته و قادر به پرداخت اجاره مسکن نیستند.

آمارها نشان می‌دهد که مجموعا ۹ میلیون انگلیسی اجاره نشین هستند و از این میزان ۶۰ درصد در سه هفته گذشته به دلیل وضع مقررات منع رفت و آمد با مشکلات جدی مالی مواجه شده‌اند. 

بر اساس این گزارش از هر ۵ خانواده یک خانواده در انگلیس با این دو گزینه روبرو هستند که بین پرداخت کرایه منزل یا سیر کردن شکم خود یکی را انتخاب کنند. همچنین از هر ۴ خانواده یک خانواده از سرناچاری دست به فسخ زودهنگام قرارداد اجاره مسکن زده و بی‌خانمان‌ شده‌اند.

این تحولات در حالی است که دولت بوریس جانسون برای جلوگیری از خسارت‌های مالی و اقتصادی ناشی از کرونا یک بسته اقتصادی به ارزش ۳۳۰ میلیارد پوند اعتبار تخصیص داده است. به گفته «ریشی سوناک» وزیر دارایی انگلیس، این بسته شامل حال افراد شاغل و شرکت هایی می‌شوند که بر اثر کرونا با مشکلات مالی روبروهستند. از سویی گزارش‌ها از هجوم بی سابقه متقاضیان دریافت کمک‌هزینه‌های معیشتی دولت و بانک‌های غذا حکایت دارد.

با این حال گفته می‌شود که فرایندهای اداری و بوروکراسی کار تا حدی زمان بر و پیچیده است که متقاضیان را چندان با اقبال مواجه نکرده است.

«کت رایت» از اعضای پویش مردمی دفاع از حقوق اجاره‌نشینان انگلیس (اکورن) می‌گوید که پس از وضع مقررات قرنطینه آمار تخلیه اجاره‌نشینان رشد قابل توجهی را تجربه کرده است.

وی افزود که بسیاری از این افراد از سر ناچاری مقررات فاصله ایمنی را رعایت نکرده و در این شرایط سر کار می‌روند  تا «جیب صاحب خانه‌های خود را پر کنند»

این فعال مدنی از دولت خواست تا بدون فوت وقت مقرراتی را به اجرا بگذارد که دست کم در مدت شیوع کرونا پرداخت اجاره منزل و دیون گذشته به حالت تعلیق درآید.

دولت انگلیس از ۴ فروردین گذشته با اعلام وضعیت اضطراری مقررات منع رفت و آمد را به اجرا گذاشته است.

مهلت سه هفته‌ای این مقررات فردا به پایان می‌رسد اما با توجه به روند فزاینده آمار مرگ و میر بر اثر کرونا در این کشور، احتمال می‌رود که محدودیت‌ها سه هفته دیگر تمدید شود.

بر اساس آخرین آمار اعلام شده تاکنون بالغ بر ۸۸ هزار و ۶۲۱ نفر در سراسر انگلیس به کرونا مبتلا شده و ۱۱ هزار و ۳۲۹ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.