[ad_1]

محمود آشناگر روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اکنون ۳۹ مرکز اقامتی میان مدت در لرستان فعالیت می‌کند که سال گذشته ۱۲ هزار نفر خدمت ارائه داده شد اما امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا هیچگونه پذیرشی نداشته ایم.

وی ادامه داد: ۱۰ مرکز غیرمجاز در خرم‌آباد وجود دارد که استعلام های انجام شده و با هماهنگی فرماندار و مکاتبه با دادستان این شهرستان چندین مرکز پلمب شد.

وی گفت: صدور مجوز برای مراکز خط قرمز بوده و در صورت غیرقانونی بودن این مراکز برخورد خواهیم کرد.

وی افزود: ۱۲۵ مرکز سرپایی تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی و ۱۵ مرکز سرپایی تحت نظارت سازمان بهزیستی لرستان است.

آشناگر بیان کرد: همچنین ۹ مرکز کاهش آسیب تحت نظارت سازمان بهزیستی و دانشگاه علوم پزشکی می باشد که علاوه بر اعتبارات خود، در بحث کرونا اعتبارات ویژه ای دریافت کرده که به معتادان تحت نظارت خدمات بهداشتی ارائه دهند.

وی افزود: مرکز ماده ۱۶ مردان امسال به دلیل کرونا پذیرش نداشته اما سال گذشته یک هزار و ۴۴۳ نفر غربالگری شده که ۵۴۸ نفر پذیرش صورت گرفت.

وی اظهار داشت: ظرفیت این مرکز تا ۳۰۰ نفر می باشد اما با توجه به شیوع کرونا اکنون ظرفیت تا ۱۵۰ نفر شده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان ادامه داد: در مرکز ماده ۱۶ زنان نیز سال گذشته ۱۰۲ نفر غربالگری صورت گرفته که ۸۷ نفر پذیرش صورت گرفته ظرفیت این مرکز نشست نفر بوده که اکنون به ۳۰ نفر کاهش داشته است.

آشناگر افزود: خانواده ها به دستگاه‌های متولی درمان مراجعه کرده و پس از کسب آگاهی لازم برای تحویل فرزندان خود به مراکز مجاز اقدام کنند.

وی تاکید کرد: شماره تلفن ۰۹۶۲۸ به عنوان خط ملی اعتیاد جهت مشاوره خانواده ها فعال است.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.