[ad_1]

به گزارش ایرنا، رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ، درمانی استان سمنان روز شنبه در نشست پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات و ستاد مقابله با کرونا استان سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری افزود: اکنون وضعیت شهرستان های سمنان، دامغان، گرمسار و مهدیشهر از نظر شیوع ویروس کرونا قرمز و وضعیت شهرستان های سرخه و آرادان زرد است.

نوید دانایی افزود: فصل پاییز، همزمانی شیوع کرونا با دیگر بیماری های واگیر کار را برای کادر درمان بیماران سخت خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه بعد از چند ماه تلاش برای مقابله و پیشگیری از کرونا همچنان این ویروس ناشناخته است، بیان کرد: اکنون مواردی از ابتلا در کشور وجود دارد که بیماران در ماه های گذشته به ویروس کرونا مبتلا شدند اما باز هم  دوباره دچار این بیماری شده اند .

دانایی اضافه کرد: گروه های اطلاع رسانی و تبلیغی باید برای هشدار رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در جامعه بار دیگر همانند گذشته به میدان بیایند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان افزود: هفته‌های گذشته، آمار افزایش ابتلا به ویروس کرونا در استان افزایش چشمگیری داشت که باید با رعایت دستورالعمل های بهداشتی به صورت همگانی برای رفع این چالش اقدام شود.

وی گفت: برخی تبلیغ ها که شدت بیماری کرونا کاهش یافته است به هیچ عنوان درست نیست و جلوی تبلیغ هایی از این دست باید گرفته شود.

دانایی بیان کرد: یک بار دیگر با کار جهادی برای مقابله با کرونا همه تلاش کنیم، باید درک کنیم که همه درگیر این ویروس هستیم و رفع آن نیازمند کار جمعی است، عزم جهادی برای پیشگیری و جلوگیری از شیوع کرونا همانند ماه های گذشته نیاز است.

وی با اشاره به اینکه نیاز است بیلبورد های مناطق شهری و بین راهی به هشدارهای مربوط به هشدار کرونا اختصاص یابد ادامه داد: تامین اجتماعی استان برای گره‌گشایی از مشکلات دانشگاه علوم پزشکی در مدیریت و مقابله با کرونا تلاش کند.

وی یادآور شد: پیشنهاد می شود مدارس در زمان حاضر به صورت مجازی برگزار شود و کمتر دانش آموزان در این ایام در مدارس حاضر شوند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان گفت: ایام اربعین و ماه صفر در پیش است، از هیات های مذهبی می‌خواهیم با جان و دل برای رعایت دستورالعمل های بهداشتی اقدام کنند.

وضعیت نارنجی و زرد شرق استان سمنان

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود نیز در این نشست گفت: اکنون شرایط شهرستان شاهرود براساس رنگ بندی نارنجی و وضعیت شهرستان میامی زرد می باشد و مطابق معمول پایان هر هفته مجددا شرایط ارزیابی و نتیجه اعلام می گردد.

رضا چمن خاطرنشان کرد: دو هفته اخیر در حوزه تحت پوشش این دانشگاه وضعیت متفاوت تری از دیگر نقاط کشور و استان سمنان از نظر ابتلا به کرونا وجود داشت و روند بستری شدگان نزولی شد.

وی گفت: نتظار داریم که مشارکت خیرین و سازمان‌های مردم نهاد برای مقابله با کرونا همانند ماه‌های گذشته افزایش و استمرار یابد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود یادآور شد: همکاری خوبی در  برگزاری سالم مراسم عزاداری محرم رخ داد، در مجموع همکاری مردم، رسانه ها و نهادهای دولتی و غیردولتی در شرق استان سمنان برای مقابله با کرونا مطلوب است‌.

وی ادامه داد: از ابتدای دوره همه گیری تاکنون هفت هزار و ۵۵۷ بیمار مشکوک به کرونا به مراکز درمانی شرق استان سمنان مراجعه کردند که یکهزار و ۷۸۷ نفر از آنها بستری شدند و تا امروز بیش از ۶ هزار و ۴۰۰ نمونه آزمایشگاهی تهیه شده و یکهزار ۶۶۷ نفر مثبت بود.

چمن اضافه کرد:تاکنون ۴۶ نفر در بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود با تشخیص ابتلای به کرونا بستری هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود بیان کرد: چند پروژه تحقیقاتی به جهت تعیین وضعیت مواجهه و سطح ایمنی در شرق استان در دست اجراست.

به گفته ظهر امروز سمیه سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۴۱۹ هزار و ۴۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۶۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۲۴ هزار و ۱۱۸ نفر رسیده است.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.