[ad_1]

به گزارش ایرنا محمد تقی زاده روز سه شنبه در حاشیه بازدید نشست ساماندهی منطقه محروم ازون تپه به خبرنگاران گفت:  تعیین تکلیف بافت ناکارآمد ازون تپه یکی از موضوعات مهم و جدی بود که از مدت های گذشته در ستاد بازآفرینی استان مورد بررسی قرار گرفته بود.

وی ادامه داد: در این محدوده از شهر بومهن امکانات زیر ساختی وجود نداشت تا مردم نسبت تعیین تکلیف وضعت خود اقدام کنند.

 معاون عمرانی استاندار تهران اظهار داشت: اراضی تحت تصرف ازون تپه در مالکیت بنیاد مستضعفان است و در این نشست با حضور صولت مرتضوی رئیس سازمان اموال و املاک بنیاد تصمیمات خوبی برای ازون تپه گرفته شد.

تقی زاده گفت: اراضی منطقه ازون تپه پس از بررسی کارشناسان و با مجوز نهایی که از سوی هیات امنای بنیاد مستضعفان صادر خواهد شد به کسانی که از سال های گذشته در این منطقه سکونت داشتند واگذار خواهد شد.

وی افزود: تعیین تکلیف مالکیت اراضی بومهن نقش بسزایی در ساماندهی این محدوده از شهر بومهن خواهد داشت.

معاون عمرانی استاندار تهران ادامه داد: در این نشست مقرر شد بخشی از اراضی برای تامین سرانه های عمومی نظیر فضای آموزشی و فضای سبز برای جبران کمبودها و کسری هایی که در حوزه سرانه های عمومی داریم، واگذار شود.

تقی زاده گفت: اراضی  موسوم به پارک باغ چنار که در محدوده شهر بومهن است و در مالکیت بنیاد مستضعفان قرار دارد به شهرداری بومهن واگذار می شود که نسبت به احداث پارک شهری اقدام کند. 

وی با اشاره به پایین بودن سرانه های رفاهی در شهر بومهن، اظهار داشت: شهر بومهن سرانه رفاهی بسیار ضعیفی دارد و ساخت پارک شهری مناسب برای گذران اوقات فراغت بخشی از این ضعف و خلل را جبران خواهد کرد.

تقویت فضای آموزشی شهرستان در دستور کار قرار گرفت

معاون عمرانی استاندار تهران گفت: در زمینه تقویت فضاهای آموزشی علاوه بر تامین فضای آموزشی در ازون تپه مقرر شد ۲ هزار متر اراضی متعلق به بنیاد مستضعفان با کاربری آموزشی و به شرط ساخت مدرسه به آموزش و پرورش و مجمع خیرین مدرسه ساز واگذار شود.

تقی زاده ادامه داد: در این نشست مقرر شد که پنجاه درصد از اراضی که دارای  اربری آموزشی در محدوده شهر پردیس با مالکیت بنیاد مستضعفان پس از  تغییر کاربری آنها دراستان به آموزش و پرورش شهرستان واگذار شود.

وی با اشاره به یک فضای آموزشی در پردیس که از سالیان گذشته ساخته و بلاتکلیف باقی مانده است، اظهار داشت: کارشناسان وضعیت مالکیت این فضا رابررسی می کنند و اگر در مالکیت بنیاد قرار داشت، توسط بنیاد مستضعفان تجهیز و تکمیل شده و در سال تحصیلی جدید به بهره برداری می شود.

شهر بومهن با ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در شهرستان پردیس و در شرق پایتخت قرار  دارد.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.