[ad_1]

«پدرو سانچز»  در حالی‌ وضعیت فوق العاده را بار دیگر تمدید می‌کند که بیماری کرونا در اسپانیا تاکنون موجب مرگ ۲۰ هزار و ۴۳ نفر شده است.

وی همچنین تصریح کرد که دولت، پیشنهاد خواهد داد تا که از روز ۲۷ آوریل (هشتم اردیبهشت)، به کودکان اجازه داده شود که به مدت محدودی از خانه خارج شوند.

رییس دولت اسپانیا ضمن اشاره به اینکه پیشرفت‌های حاصل شده هنوز کم هستند اصرار ورزید که برای کاهش محدودیت‌ها و قرنطینه باید شمار مبتلایان کاهش و اقدامات پیشگیرانه در محل‌های کار و مراکز آموزشی گسترش یابند.

سانچز همچنین توضیح داد که کاهش محدودیت‌ها و قرنطینه در همه مناطق اسپانیا یکنواخت نخواهد بود بلکه بستگی به سطح ابتلا در هر استان خواهد داشت.

اسپانیا با گسترش شیوع کرونا، از روز ۱۳ مارس (۲۳ اسفند)، وضعیت فوق‌العاده اعلام کرده و دولت این کشور این وضعیت را هر ۲ هفته تمدید کرده است.

اسپانیا با ۴۶.۷ میلیون نفر جمعیت، خروج شهروندان از خانه را به جز برای خرید مایحتاج ضروری، دارو یا مشاغل  ضروری منع کرد، دستور بستن کلیه اماکن غیرضروری مورد استفاده را صادر کرد افزون بر اینکه محدودیت‌های گسترده‌ای بر تردد شهروندان اجرا کرده است.

اسپانیا در این رابطه اعلام کرده که باید رستوران‌ها، کافه‌ها، سینماها، باشگاه‌های شبانه و همچنین کسب و کارهای غیرضروری بسته شوند علاوه بر اینکه از مردم خواست سفرها را به خصوص میان شهرها کاهش دهند.

این کشور کلیه موزه‌ها، مراکز فرهنگی و ورزشگاه‌ها را بست، رستوران‌ها و کافه‌ها فقط می‌توانند برای تحویل غذا به مشتریان در خانه فعالیت کنند،  مراکز ضروری مثل بانک‌ها و پمپ بنزین‌ها باز هستند و کلیه مقاطع تحصیلی‌ و آموزشی چند روز قبل از اعلام وضعیت فوق العاده تعطیل شدند.

این تدابیر شامل امور ضروری مانند فروشگاه‌های مواد غذایی، داروخانه‌ها، بانک‌ها، فروشگاه‌های عرضه تنباکو و پمپ بنزین‌ها نیستند.

اسپانیا اجازه ورود خودروها از مرز فرانسه و پرتغال را نمی‌دهد و فقط شهروندان اسپانیا و کسانی که در کشورهای همسایه کار می‌کنند، حق عبور از مرز را دارند.

شیوع کرونا و محدودیت مرزی بر حرکت قطارها در اسپانیا اثر گذاشته و این کشور پرواز افرادی که متعلق به منطقه شنگن نباشند را به خاک خود ممنوع کرده است.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.