[ad_1]

دکتر حمیدرضا رحیمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ و مرگ میر ناشی از آن در این استان نسبت به مرداد ماه امسال کاهش قابل توجهی یافته اما روند نزولی آن طی هفته‌های اخیر در نوسان است.

وی ادامه داد: در حال حاضر تعداد بیماران کرونایی بستری در بیمارستان‌های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در استان خراسان رضوی حدود ۴۰۰ نفر است که حدود نیمی از آنان در بیمارستانهای مشهد بستری هستند.

رییس کارگروه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: احتمال اوج‌گیری و شیوع کرونا با توجه به شروع فصل پاییز و برودت هوا وجود دارد و مردم همچنان باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

وی افزود: استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، بهداشت دست و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از اصول پیشگیری و مقابله با بیماری کووید ۱۹ است که رعایت  این موارد بین دانش‌آموزان با توجه به بازگشایی مدارس از اهمیت بسزایی برخوردار است. 

حدود ۸۰ درصد جمعیت خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند و بقیه جمعیت این استان در ۱۷ شهرستان زیرپوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی تربت‌جام و نیشابور هستند.

طبق آخرین آمار رسمی تاکنون ۳۹۹ هزار و ۹۴۰ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۱۶ تن در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان بیماری کووید ۱۹ در کشور به ۲۳ هزار و ۲۹ نفر رسیده است.  

همچنین تاکنون ۳۴۴ هزار و ۵۱۶ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.