[ad_1]

به گزارش روز سه شنبه وزارت امور اقتصادی و دارایی، «فرهاد دژپسند» در نشست هم اندیشی پیرامون اقدامات گمرک ایران در مقابله با کرونا و برنامه های گمرک در سال جهش تولید، افزود: گمرک توانسته است از تحولات فناورانه و تکنولوژیک خوب استفاده کند، به نحوی که امروز می توان ادعا کرد تجهیز گمرک به مدرن ترین فناوری های روز، این سازمان را در تراز گمرک های پیشرفته دنیا قرار داده است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: اجرای سیاست حداقل کردن کنترل های مزاحم و بکارگیری کنترل های غیر مزاحم و هوشمند از سوی گمرک، در کشفیات و مبارزه با قاچاق کالا و همچنین بهبود محیط کسب و کار، تعیین کننده بوده است.

وی با بیان اینکه حداقل کردن کنترل های مزاحم و بکارگیری کنترل های غیر مزاحم و هوشمند، سیاستی است که در گمرک دنبال می شود، اظهار داشت: نمونه آن استفاده از RFID  به صورت الکترونیکی است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: پیگیری این سیاست سبب تسریع و تسهیل ترخیص کالاها از گمرکات کشور شده است و نمونه آن ترخیص کالاها ظرف مدت ۴۸ ساعت است که رتبه کشور را در شاخص های جهانی از جمله در تجارت فرامرزی ارتقاء داده است.

دژپسند گفت : علاوه بر این، گمرک با پیگیری این سیاست،   نقش برجسته ای در کشفیات و مبارزه با قاچاق کالا و همچنین بهبود محیط کسب و کار ایفا کرده است.

این نشست با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در محل گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) برگزار شد.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.