[ad_1]

مهدی کریمی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: وزش باد برای سایر نقاط استان با شدت کمتری پیش بینی می‌شود و  بر اساس بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی، امروز  آسمان آذربایجان غربی صاف تا کمی ابری گاهی همراه با وزش باد خواهد بود.

وی گفت: دمای هوای ارومیه طی ۲۴ ساعت گذشته با کاهش یک تا ۲ درجه ای مواجه بوده و بین ۱۳ و ۲۸ درجه سانتی‌گراد بالای صفر در نوسان بود که هوایی مناسب در این فصل به شمار می رود.

کارشناس پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی در خصوص بیشترین و کمترین دمای استان نیز بیان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته شهرستان پلدشت با ۳۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرم‌ترین و اشنویه با هشت درجه سانتی‌گراد بالای صفر خنک‌ترین شهرهای استان بودند.

اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی دارای ۱۸ ایستگاه هواشناسی اصلی و تکمیلی و بیش از ۱۲۰ ایستگاه باران‌سنجی و اقلیم‌شناسی است که از ایستگاه‌های هواشناسی استان، ۹ ایستگاه اصلی (سینوپتیک) و ۹ ایستگاه هم تکمیلی هستند.

آذربایجان‌غربی از استان‌های شمال‌غربی کشور است که در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان در حدود ۳۴۰ میلی‌متر است؛ بارش‌ها در این استان از آبان‌ماه شروع می‌شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه دارد.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.