[ad_1]

به گزارش ایرنا به دنبال کاهش ذخایر خونی گروه‌های خونی در خوزستان و اهدای خون در ابتدای امسال، جامعه ورزش خوزستان پیش قدم شد تا در ترویج فرهنگ اهدای خون گام بردارد و در این زمینه از جامعه ورزشی دعوت به عمل آمد تا با حضور در ورزشگاه تختی اهواز، ضمن اهدای بخشی از خون خود، مردم را به اهدای خون دعوت کنند.

در راستای انجام این کار خیرخواهانه در زمان گسترش ویروس کرونا، به همت سازمان بسیج ورزشکاران خوزستان جمعی از ورزشکاران و مربیان در کنار سایر مسوولان ورزش خوزستان با اهدا خون خود سنت جوانمردی را دیکته کردند. دراین روزهای سخت کرونایی ورزشکاران و قهرمانان نیز با قرار گرفتن در کنار مردم و اهدای خون خود همدلی را به خوبی معنی کردند.

جواد حردانی دارنده چندین نشان مسابقات پارالمپیک، جهانی و آسیایی و پرافتخارترین ورزشکاران جانباز و معلول خوزستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: برای اهدای خون و کمک به بیماران در این محل حضور پیدا کردم چرا که مطلع شدم ذخایر برخی گروه‌های خونی در خوزستان کاهش پیدا کرده است. 

وی با اشاره به اینکه اهدای خون یکی از وظایف انسانی ما است گفت: با اهدای خون می‌توان جان بیماران نیازمند را نجات داد لذا هر فردی که عرق و تعصب ملی دارد با شنیدن نیاز هموطنان به خون، اقدام به اهدای خون و هدیه زندگی خواهد کرد.

این ورزشکار خوزستانی با بیان اینکه اهدای خون زیباترین کاری است که یک انسان می‌تواند انجام دهد چرا که می‌توانیم با خون خود جان یک هموطن را نجات دهیم افزود:چندین بار خون اهدا کرده‌ام تا جایی که شمارش آن از دستم در رفته است. معمولا هر ۶ ماه یکبار خون می‌دهم و امروز با تمام وجود خوشحالم که می‌توانم خون خود را برای نجات جان یک نیازمند اهدا کنم.

وی ادامه داد: از همه هموطنان نوع دوست ایرانی درخواست می‌کنم همان گونه که همیشه با عشق و محبت به یاری نیازمندان می‌شتابند، با توجه به نیاز شدید بیماران به خون در این موقع از سال،نسبت به اهدای خون اقدام کنند.

رییس هیات ورزش‌های همگانی اهواز نیز گفت: خیلی خوشحالم که امروز در ورزشگاه تختی اهواز حضور پیدا کردم تا با اهدای بخشی از خون بتوانم به بیماران نیازمند کمک کنم. اهدای خون برای سلامت بدن مناسب بوده و حس خوبی به انسان می دهد.

علی یزدی با بیان اینکه اهدای خون یک کار انسانی است افزود: وقتی فهمیدم که به اهدای خون نیاز است و بیمارستان‌ها دچار کمبود مقطعی شده‌اند با شنیدن خبر اهدای خون به ورزشگاه تختی آمدم تا خون خود را اهدا کنم.

وی بیان کرد: از مردم خوزستان، جامعه ورزشی، و ورزش دوستان دعوت می‌کنم تا برای کمک به بیماران نیازمند به پایگاه‌های سازمان انتقال خون مراجعه و خون خود را اهدا کنند تا نجاتبخش جان هموطنان خود باشند.

رییس هیات بدنسازی و پرورش اندام خوزستان گفت: ملت ایران برای نجات جان هموطنانمان در شرایط حساس، همیشه پیش قدم بوده‌اند و اکنون که بیماران نیازمند خون هستند مردم مثل همیشه به یاری نیازمندان خواهند شتافت.

اردوان قاسمی بیان کرد: بسیار خوشحالم که گامی در زمینه ترویج فرهنگ اهدای خون برداشته‌ام و از مسوولان ورزش خوزستان برای ایجاد این فرصت تشکر می‌کنم.

رییس هیات بدنسازی و پرورش اندام خوزستان با بیان اینکه هیچ حسی بالاتر از نجات جان یک هم نوع نیازمند نیست گفت: از همه مردم ایران و ورزشکاران دعوت می‌کنم تا به یاری نیازمندان بیایند و خون خود را اهدا کنند.

رییس شورای ورزش محلات کلانشهر اهواز نیز با اشاره به نیاز بیماران در این روزها و وضعیت ذخیره خون پایین کشور و خوزستان گفت: جمعی از مسوولان و ورزشکاران خوزستان مصمم به این کار خداپسندانه شدند.

ایوب غزی با بیان اینکه ورزشکاران نجات بیماران را وظیفه خود دانسته و بهترین نشان برای قهرمانان ورزشی و ورزشکاران، خدمت به مردم است افزود: در این اقدام انسان دوستانه، ورزشکاران و قهرمانان ورزشی استان خوزستان، خون خود را اهدا کردند.

پوریا گودرزی زاده مربی پایه‌های باشگاه فولاد خوزستان نیز افزود: بسیار خوشحالم که فرصتی فراهم شد تا بتوانم با اهدای خون خود به هموطنانم کمک کنم. در روزهای اخیر که مردم با بحران کرونا روبه رو هستند فکر میکنم بهترین کمک به هموطنان، اهدای خون است.

وی بیان کرد: وظیفه هر ورزشکار و مربی این است که در امور خیر پیشقدم باشد. به عنوان یک ورزشکار و مربی وظیفه خود می‌دانم که سفیر اهدای خون میان ورزشکاران و مربیان باشم و آنان را نسبت به اهدای خون ترغیب کنم.

در این طرح یک روزه که ویژه آقایان و بانوان بود بیش از یکصد ورزشکار، مربی و مسوول ورزش خوزستان اقدام به اهدای خون کردند. در این آیین تمامی نکات بهداشتی رعایت شده بود و به تمام اهداکنندگان ماسک و دستکش داده شد.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.