[ad_1]

هادی هاشمیان این اظهارات را در دیدار با نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان بیان داشت.

به گفته وی؛ دادسرای گرگان به موضوع ورود کرده و پرونده واگذاری غیرقانونی زمینهای دولتی به افراد خاص هم اکنون در دست رسیدگی است. 

بر اساس قانون، زمین دولتی داخل محدوده شهرها باید به افراد کم درآمد و کسانی که خانه ندارند واگذار شود.
بر پایه گزارش دوشنبه شب ایرنا به نقل از دادگستری گلستان در دیدار رییس دادگستری استان با امام جمعه گرگان که به مناسبت هفته قوه قضاییه برگزار گردید، عنوان شد: پس از ورود دادسرا به موضوع ۱۳ نفر انصراف خود را از دریافت این زمین ها اعلام کردند.

دادگستری گلستان به اسامی این افراد و سمت‌های احتمالی که داشته‌اند، اشاره نکرده است.

رییس دادگستری گلستان گفت: استفاده از ظرفیت رسانه‌ها برای افزایش آگاهی‌ حقوقی مردم، مشارکت ریش سفیدان و علما در حل و فصل اختلافات و ساماندهی دانشگاهیان در قالب گروههای مختلف برای ارایه مشاوره حقوقی رایگان از جمله اقدامات برای افزایش آگاهی عمومی و کاستن از ورودی پرونده به دادگستری است.
در این دیدار نماینده ولی فقیه در گلستان هم با اشاره به اهمیت و حساسیت جایگاه قضاوت گفت: اعتماد مردم به قوه قضاییه به عنوان دستگاه حاکمیتی، سبب اعتماد بیشتر به نظام می‌شود.
سیدکاظم نورمفیدی به آنچه که عملکرد موفق دادگستری گلستان نامید اشاره کرد و افزود: تلاش مسوولان قضایی استان برای بسیج همه مزیت‌های منطقه از جمله ظرفیت علما، اساتید و ریش سفیدان سبب شده در سال‌های اخیر روند وقوع جرم در منطقه کاهش یابد.
وی با قدردانی از رویه قوه قضاییه در برخورد با مفاسد بویژه فساد درون دستگاهی به مسوولان قضایی توصیه کرد: نظارت را بطور مستمر و مداوم جدی بگیرند.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *