[ad_1]

محمدرضا حیدری روز چهارشنبه در جریان بازدید از پروژه‌های عمرانی شهرداری مشهد افزود: در حال حاضر هزینه‌ اجرای طرح‌های شهری ۱۰۰ تا ۱۵۰ درصد افزایش داشته است، با این وجود همه پروژه‌ها در حال اجرا هستند.

وی ادامه داد: بخش عمده پروژه‌های عمرانی شهری تا پایان سال جاری بهره‌برداری می‌شوند که اغلب آنها در حلقه پیرامونی مشهد و با هدف بازکردن گره‌های ترافیکی شهر طراحی شده‌اند.

رییس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: شهرداری مشهد علاوه بر سرعت باید بر کیفیت پروژه‌ها نیز توجه ویژه‌ای داشته باشد، همچنین ابعاد زیست محیطی و فرهنگی پروژه‌ها نیز باید مدنظر قرار گیرد و موانع موجود برای بهره‌برداری سر موعد پروژه‌ها رفع شود.

وی افزود: حرکت جهادی ارزشمندی در شهر در حال اتفاق افتادن است، از استاندار و دستگاه‌های مختلف می‌خواهیم مانند گذشته در کنار مدیریت شهری باشند و همراهی لازم را داشته باشند.

حیدری ادامه داد: شورای پنجم شهر مشهد از هم‌افزایی و تعامل در استان و مشهد همیشه به بهترین شکل ممکن در جهت رفاه حال شهروندان و ایجاد زیرساخت‌های بهتر برای شهر بهره گرفته است، اما مدیریت شهری مشهد نیازمند حمایت و تقویت در ابعاد مختلف است.

وی گفت: از ایجاد برخی استرس‌ها و فشارها که موجب بی‌انگیزگی مدیران شهری می‌شود، باید پرهیز کرد، همه دستگاه‌ها در این زمینه باید پای کار بیایند و عملکرد مدیریت شهری را با واقعیت‌های موجود قضاوت کنند.

رییس شورای شهر مشهد افزود: این همراهی در جهت حل مشکلات مردم، بسیار امیدآفرین و اعتمادساز است، برآیند این تلاش‌ها و دستاوردهای آن تنها متعلق به مدیریت شهری نیست، بلکه متعلق به کل نظام و انقلاب است.

شهردار مشهد نیز در این مراسم گفت: رعایت زمانبندی در نظر گرفته شده برای هر پروژه همراه با توجه به حفظ کیفیت کار از تاکیدات است.

محمد رضا کلائی افزود: حداقل سه سطح از پروژه تقاطع چهار سطحی آزادگان تا ۲۲بهمن باید به بهره‌برداری برسد.

وی ادامه داد: همچنین بهره‌برداری از پروژه ۷۵ متری رضوی تاثیر بسیار در کاهش تصادفات و ایجاد ایمنی در این محور خواهد داشت که امیدوارم با سرعت بخشیدن به کار، عید غدیر شاهد افتتاح آن باشیم.

بودجه امسال  شهرداری مشهد ۱۲۶ هزار میلیارد ریال است که ۷۰ درصد آن بودجه عمرانی است.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *