[ad_1]

دوست محمد کلیم پنجشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: خبر در حال نشر در فضای مجازی در مورد تشکیل توفان حاره ای شمال اقیانوس هند و حرکت آن به سوی سواحل جنوب استان مربوط به خرداد سال گذشته و تشکیل توفان حاره ای وایو است که هیچ ربطی به شرایط کنونی دریای عمان ندارد.

وی بیان کرد: برسی الگوهای پیش یابی نشان می دهد که در سه روز آینده هیچ اثری از تشکیل سیکلون در دریای عمان و نزدیکی سواحل سیستان و بلوچستان وجود ندارد اما یک آشفتگی حاره ای در نزدیکی خلیج عدن وجود دارد که هیچ تهدیدی برای سواحل استان در پی نخواهد داشت.
معاون پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: اگرچه خروجی مدل ها برای پنج روزه آینده نشان می دهد که احتمالاً یک کم فشار حاره ای در حوالی مدار ۱۲ درجه شکل می گیرد که صحبت کردن در باره آن در بازه زمانی کنونی خیلی زود است.
وی با بیان اینکه این اداره کل آخرین وضعیت پدیده های جوی-دریایی تأثیر گذار بر سواحل استان و فعالیت های دریایی این منطقه را مدام رصد می کند، گفت: هر گونه احتمال شکل گیری طوفان حاره ای در مناطق دور از سواحل و نزدیکی سواحل سیستان و بلوچستان در روزهای آینده به اطلاع مردم خواهد رسید.
کلیم ادامه داد: سازمان هواشناسی تنها مرجع رسمی پایش و پیش بینی وضع هوای کشور است و مردم برای اطلاع از وضعیت جوی تک تک شهرهای کشور به سایت سازمان هواشناسی به نشانی irimo.ir و یا سایت های ادارات کل هواشناسی استان ها مراجعه کنند.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *