[ad_1]

مهدی گودرزی عصر چهارشنبه در مجمع سالیانه هیات ورزش سه‌گانه استان اصفهان افزود: امروز هیات‌های استانی این رشته ورزشی بر اساس وظایف خود ارزیابی شدند و هیات اصفهان بیش از ۵۰ درصد از وظایف خود را در این زمینه انجام داده که از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی اضافه کرد: هیات این استان با کسب بیشترین امتیاز در شاخص‌های توسعه و تعمیم رشته، آموزش، استعدادیابی، مسابقات، اردوها، جذب منابع و انجام تکالیف قانونی در جایگاه نخست کشور قرار گرفت.

وی یادآور شد: استان اصفهان، پایگاه دیرینه ورزش کشور است و این نکته در ورزش‌های سه‌گانه هم صدق می‌کند. 

رییس فدراسیون ورزش سه‌گانه اظهار داشت: اصفهان پیشکسوتان و صاحب‌نظران به نامی در  ورزش سه‌گانه دارد و در این زمینه در کشور پیشتاز است.

وی با تاکید بر آموزش و استعدیابی در این رشته ورزشی گفت: از افتخارات و ماهیت توسعه‌ای فدراسیون ما این است که جزو ۱۰ فدراسیون برتر جهان محسوب می‌شود.

گودرزی با بیان‌اینکه فعل خواستن در این فدراسیون بخوبی صرف شده است، گفت: توسعه در این رشته با آموزش شروع می‌شود و با کلاس‌های تمرینی ادامه می‌یابد و با برگزاری مسابقات حفظ می‌شود.

رییس فدراسیون ورزش سه‌گانه کشور با تاکید بر انجام تکالیف قانونی توسط هیات‌ها افزود: ما می‌توانیم با مجوز وزارتخانه فقط ۱۰ درصد از بودجه مالی هیات‌ها به آنها کمک کنیم و خود هیات‌ها باید با برنامه مداری، منابع مالی لازم را جذب کنند.

وی افزود: همه هیات‌های استانی و شهرستانی در این راستا کوشش کنند و با استعدادیابی و برگزاری مسابقات برای کسب درآمد پایدار و خودکفا تلاش کنند.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان نیز در این مجمع با تاکید بر سه اصل مفاهمه، مهر و مدارا در پیشبرد اهداف اداره کل در همه رشته‌ها بخصوص رشته ورزشی سه‌گانه گفت: در این راستا از همه ظرفیت‌ها و تفکرات موجود استفاده خواهد شد.

سیدمحمد طباطبایی افزود: در رشته ورزشی سه‌گانه ظرفیت خوبی در استان اصفهان وجود دارد و باید با نگاه توسعه محور این استعدادها شناسایی شود.

وی با بیان اینکه فدراسیون ورزش سه‌گانه نگاه ویژه‌ای به استان‌ها دارد، ابراز امیدواری کرد که استان اصفهان بتواند الگوی توسعه محور خوبی در این عرصه باشد.

طباطبایی تصریح کرد: زمانی می‌توانیم به اهداف توسعه همگانی دست یابیم که بتوانیم فرهنگ‌سازی کنیم.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان اصفهان، کشف استعداد، آموزش، برگزاری نشست‌های تخصصی، فرهنگ‌سازی، به روز رسانی و توانمندسازی را از عوامل مهم برای رسیدن به موفقیت در این رشته ورزشی عنوان کرد.

همچنین در این نشست رییس هیات ورزش سه‌گانه استان اصفهان گزارشی از فعالیت‌های این رشته ورزشی در سال گذشته در استان ارائه کرد.

به گزارش ایرنا، رشته سه‌گانه، یک ورزش ترکیبی است که شرکت‌کنندگان در آن با انجام سه مرحله ورزش استقامتی با یکدیگر رقابت می‌کنند. مراحل مسابقه شامل شنا، دوچرخه‌ سواری و دو است و مسافت هر یک از این مرحله‌ها بسته به نوع مسابقه تغییر می‌کند.

ورزش سه‌ گانه از سال ۲۰۰۰ در هر دو بخش مردان و زنان وارد مسابقات المپیک شد.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *