مقالات pH مقالات آزمایشی هستند که با یک یا چند مخلوط نشانگر خیسیده و تلقیح شده و سپس به صورت نوارهایی خشک و برش داده می شوند تا به عنوان بسته های نشانگر pH فروخته شوند. از نوارهای pH برای تشخیص اسیدیته یا قلیائیت مواد یا مواد شیمیایی استفاده می شود که رنگ های مختلفی از قرار گرفتن در معرض و واکنش به رده های pH را نشان می دهد.

آنها کاربردهای گسترده ای در بهداشت ، مؤسسات آموزشی و همچنین آزمایشگاههای شیمیایی و مکانهایی دارند که تعیین سطح pH مواد لازم است.

مقالات کاغذ pH ساخته شده از چیست؟

نشانگر pH که از آن مقالات pH ساخته شده است یک ترکیب هالوکرومی است که از طریق تغییر رنگ ، یون های هیدروونیوم یا یون های هیدروژن را تشخیص می دهد. مقدار pH محلول خنثی که اسیدی و قلیایی نیست 7 در 25 درجه سانتیگراد است. مقادیر زیر 7 اسیدی تلقی می شوند ، در حالی که مقادیر بالای 7 آنها از نظر طبیعت قلیایی هستند.

اهمیت pH در زندگی انسان

اگر فکر می کنید آزمایش pH فقط در آزمایشگاههای شیمیایی انجام می شود ، خوب ، زمان آن رسیده است که نقش pH را در زندگی روزمره ما بدانید. حتماً شنیده اید که پزشک خانواده یا پزشکانی که در بستگان شما حضور دارند ، به افزایش یا کاهش سطح pH بدن اشاره می کنند. از نوارهای نشانگر pH برای تشخیص سطح و عملکرد هیدروژن در بدن استفاده می شود که اگرچه در مقادیر کمتری موجود است یک عنصر بحرانی است.

هیدروژن تعادل اسید و قلیایی را در بدن همه موجودات زنده اندازه گیری می کند و نقش های بسیار مهمی را ایفا می کند. این حرکت سلول را که برای برقراری ارتباط از طریق الکترون مورد نیاز است ، آغاز می کند. همچنین رشد و نمو سلول را افزایش می دهد ، در حالی که مسئول اتصال DNA از طریق پیوندهای هیدروژن است.

از این رو ، مقالات pH میزان pH موجود در خون ، بزاق و ادرار ما را اندازه می گیرند ، سه مایعات اولیه بدن که برای عملکرد مناسب سلول باید قلیایی بیشتری را به تصویر بکشد. اندازه گیری مقدار pH زیر 7 نشان دهنده تخریب با افزایش سطح اسیدی است. عدم تعادل قلیایی بدن شما را در برابر بیماری ها و تشکیل و رشد باکتری ها ، مخمر و حتی سرطان آسیب پذیر می کند.

بنابراین ، برای زندگی طولانی و سالم ، لازم است تعادل اسید-قلیایی حفظ شود. با توجه به اهمیت تعیین و دانستن سطح pH در بدن ، اهمیت مقالات pH قابل انکار است.

انواع مقالات pH

در Tisch می توانید مطابق نیاز خود ، طیف گسترده ای از مقالات نشانگر pH Whatman را انتخاب کنید. در اینجا انواع مختلفی از نشانگر pH و مقالات آزمایش موجود در فروشگاه آنلاین ما ارائه شده است.

Ph Strips Type CF – این نوع نوارهای پلاستیکی دارای مقالات نشانگر آغشته به رنگ از چهار بخش مختلف هستند و نتایج قابل اعتماد و دقیقی را ارائه می دهند.
نوارهای CS نوع: هر یک از نوارهای موجود در بسته حاوی رنگ نشانگر در قسمت مرکزی به همراه 8 یا بیشتر بخش های مختلف از رنگ های مختلف است که برای تطبیق در سمت چاپ شده است.
ضسبنسرس Type SR: این ضسبنسرس ها به طور کلی در محدوده کامل موجود هستند در حالی که در بعضی از آنها در محدوده باریک قرار دارند.
ضسبنسرس Type TC: حضور 3 باند نشانگر رنگی مختلف را در بر می گیرد. این یک نمودار مقایسه برای دقت در تشخیص و خواندن است.
کتابهای شاخص: آنها معمولاً در مدارس یا مؤسسات آموزشی مورد استفاده قرار می گیرند زیرا وسیله ای مقرون به صرفه برای آزمایش pH برای تعداد زیادی از دانش آموزان دارند.
کاغذ لیتوموس: اینها در دو نوع تولید می شوند و وظیفه تشخیص اسیدیته و قلیایی محلول ها را دارند. Red Litmus برای قلیائیت یا اصالت استفاده می شود و با رنگ قرمز تبدیل به آبی مشخص می شود. از طرف دیگر ، کاغذ آبی Litmus وقتی در معرض محلول اسیدی قرار می گیرد ، قرمز می شود. در صورت عدم تغییر رنگ با یک نوع کاغذ Litmus ، آزمایش با رنگ دیگر Litmus ضروری است.
مقالات دیگر انواع pH شامل مقالات تست اسید قلیایی قرمز و فنل فتالایین اسید آلکالی و پتاسیم یدید ، استات سرب و مقالات آزمایش شاخص جهانی است. تمام مقالات pH و نوارها با نمودار مقایسه رنگ با دستورالعمل استفاده دقیق برای کاربرد آسان همراه هستند ، در حالی که دقت و قابلیت اطمینان بی عیب و نقص را در نتایج نشان می دهد.

همه چیزهایی که شما باید در مورد مقالات pH بدانید

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.