[ad_1]

پریسا کرمی در جلسه کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا با اشاره به اینکه طرح عضویت سراسری در این نهاد در حال اجرا است، اظهار داشت: با داشتن کارت عضویت از یک شهرستان می توان از خدمات کتابخانه های عمومی درکشور بهره مند شد.
وی در ادامه افزود: به شهرداری های گیلان در این زمینه امیدی نداریم زیرا به تعهدات خود در خصوص پرداخت نیم درصد درآمد به این نهاد کمکی نمی کند که بتوان شاهد اتفاقات خوب بود.
وی تاکید کرد : شهرداری ها ۳۰درصد تعهدات معوقه خود را عمل کنند تا در اموراتی مانند شاداب سازی محیط کتابخانه ها گام برداریم.
کرمی ورود خیرین برای تکمیل پروژه های عمرانی این حوزه را بسیار مهم دانست و افزود: در عرصه فرهنگی برگزاری جشنواره رضوی اتفاق خوبی بوده که علاقه مندان می توانند بصورت آنلاین و از طریق اپلیکیشین بصورت گروهی انفرادی، خانوادگی و در سه رده سنی درآن شرکت کنند.
مدیر کل کتابخانه‌های عمومی گیلان با اشاره به اینکه در زمان کرونا مخاطبین خود را رها نکردیم، افزود: در این راستا مقام چهارم کشوری را در پویش “هر کتابدار یک کتابخوان ” داریم.
فرماندار صومعه سرا هم در این جلسه گفت : مطالعه، نقش مستقیم در پویایی جامعه دارد و فرهنگ کتابخوانی باید نهادینه شود.
سید جلال سید محمدی با اشاره به اینکه از لحاظ پشتیبانی و اجرایی در حوزه کتابخانه ها وضعیت خوبی نداریم، اظهار داشت: باید از همه ظرفیت های شهرستان در این حوزه بهره بگیریم زیرا محور فعالیت ما در این جلسات عناصر معنوی، فرهنگی و مردمی است و مسئولان توجه بیشتری به این حوزه داشته باشند.

سید جلال سید محمدی در ادامه تاکید کرد : شهرداری های شهرستان تعهد خود را انجام دهند و بدهی خود را صفر کنند تا خروجی این جلسات ملموس تر باشد.
وی افزود: در این رابطه شهرداری ها درصدی از بدهکاری خود را کتاب خریداری کنند و در اختیار کتابخانه ها قرار دهند.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا در ادامه از کسب مقام سوم این شهرستان در جشنواره رضوی استان خبر داد وافزود: در فضای مجازی دهمین دوره کتابخوانی رضوی با ۱۲ عنوان کتاب در سه رده سنی برگزارشد که بیش از ۲هزار نفر در آن شرکت داشتند.
تقی حقیقت افزود: پروژه احداث کتابخانه تنیان ۳۵درصد پیشرفت فیزیکی دارد که برای تکمیل آن افزون بر ۲۵۰میلیون تومان اعتبار نیاز است.
به گزارش ایرنا، گیلان ۸۲ کتابخانه نهادی، ۱۶ کتابخانه مشارکتی و یک کتابخانه مستقل با ۶۵ هزار عضو دارد .
 در شهرستان صومعه سرا سه کتابخانه عمومی شهری و سه کتابخانه در دهستان ها با ۶۴هزار جلد کتاب و نزدیک به سه هزار عضو وجود دارد.
 شهرستان صومعه سرا با سه بخش مرکزی، تولمات و گوراب زرمیخ بادارا بودن ۱۳۰هزارنفری جمعیت در ۲۵ کیلومتری غرب مرکز گیلان واقع شده است.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.