[ad_1]

رضا فلاح شامگاه جمعه در دیدار با نماینده مردم شهرستان‌های کهنوج، منوجان، رودبارجنوب، قلعه گنج و فاریاب در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به شرایط جغرافیایی منطقه و محورهای مواصلاتی جنوب استان،  طی سه سال گذشته نیروهای امدادی هلال احمر ۲۹۰ حادثه مختلف را پوشش دادند.

وی با اشاره به ضرورت امدادرسانی به موقع و سریع در مناطق جنوب استان کرمان اظهار داشت: تامین نیرو و تقویت پایگاه های امدادونجات در جنوب استان ضرورت دارد و این مهم نیازمند به حمایت و توجه دولتمردان از این نهاد مردمی است. 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان عنوان کرد: نزدیک به ۲۱ هزار نفر در طی سه سال گذشته توسط این جمعیت در شهرستان های کهنوج، رودبارجنوب، منوجان، قلعه گنج و فاریاب امدادرسانی شده‌اند. 

فلاح با اشاره به حمایت مجلس شورای اسلامی در خصوص تامین اعتبار مالی جمعیت هلال احمر از ۴۲ درصد حق ثبت اسناد کشور گفت: جمعیت هلال احمر به واسطه ارائه خدمات مختلف در حوزه های بهداشت و درمان، امدادونجات و پروژه های حمایتی و معیشتی بایستی امکانات و تجهیزات آن نیز کامل و نوین باشد.  

وی با اشاره به اینکه کمک و امدادرسانی جز وظایف اصلی هلال احمر است، اظهار داشت: در حوزه اجرای کاروان های نیکوکاری و سلامت در شهرستان های جنوبی استان تا کنون ۶ میلیاردتومان خدمات داوطلبانه بهداشتی، درمانی و معیشتی توسط جمعیت هلال احمر در مناطق کم برخوردار جنوب استان ارائه شده است. 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در پایان از افتتاح تعداد سه پایگاه امدادونجات در شهرستان های منوجان، قلعه گنج و رودبارجنوب و اهدای ۲ دستگاه خودروی امدادی در مناطق یاد شده از برنامه های مهم جمعیت هلال احمر در هفته دولت خبر داد.

جنوب کرمان شامل هفت شهرستان و یک میلیون نفر جمعیت است.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *