[ad_1]

حجتالاسلام والمسلمین سیدحسین بهشتی‌نژاد عصر پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این در حالیست که مساله فلسطین، مساله نخست جهان اسلام است.

 وی اظهار داشت: شک نیست که پیامبر اعظم(ص) اسلام بر کلیه پیامبران الهی افضل هستند زیرا خداوند بواسطه ارسال هیچ پیامبری بر قومش منت نگذاشته مگر در باره بعثت پیامبر اسلام(ص) که این منت بر مومنان گذاشته است.
وی ادامه داد: این تعبیر قرآنی به این معناست که نعمت پیامبر اسلام(ص)، یک نعمت ویژه برای هدایت جامعه بشریت است.
این استاد حوزه و دانشگاه افزود: همه انبیای الهی به وجود پیامبر اسلام(ص) بشارت داده‌ بودند و حتی به تعبیر قرآن برخی از پیروان ادیان الهی ویژگی‌های پیامبر اسلام(ص) را چنان می شناختند که گویی فرزند خود را می‌شناسند.
وی خاطرنشان کرد: قرآن اشاره دارد که تمام انبیای الهی گواه امت خود بودند در حالی‌ که پیامبر اسلام (ص) هم گواهی بر امت خود و هم گواه امت‌های قبل و بعد خود هستند.
حجت الاسلام بهشتی‌نژاد تاکید کرد: جایگاه و قدر پیامبر اسلام(ص) به گونه‌ای است که خداوند و ملائکه بر ایشان درود می فرستند و توصیه قرآن است که مومنان به ایشان سلام و درود فرستند، در حالی که چنین تعبیر و سفارشی در باره پیامبران دیگر وجود ندارد.
وی خاطرنشان کرد: سیر دشمنی‌ها با پیامبر اسلام (ص) منحصر به زمان کنونی نیست بلکه این دشمنی از صدر اسلام تاکنون همواره وجود داشته چرا که هدف دین اسلام، عبودیت و مبارزه با طواغیت است. 
این کارشناس دینی و قرآن پژوه اضافه کرد: طبیعت دشمن، ضربه زدن است و انتظاری هم جز این نیست اما برخی از افراد متوجه توطئه دشمن نیستند و باید بیدار شوند لذا خداوند در قرآن به مومنان توصیه می کند که هیچگاه دشمن را همراز خود نگیرند چون آنها بدنبال رنج مسلمین و مومنین هستند.
وی به دشمنی استکبار و طواغیت در طول تاریخ با اسلام اشاره کرد و افزود: کفار همواره بغض مومنان را در سینه دارند بویژه در سال‌های پس از پیروزی انقلاب ایران که دشمن استکباری از اسلام سیلی خورده‌ است کینه و دشمنی مضاعفی در سینه دارد.

بهشتی‌نژاد به طرح‌های صهیونیستی برای عادی سازی روابط کشورهای اسلامی با رژیم صهیونیستی نیز اشاره کرد و گفت: جهان کفر به سرکردگی آمریکا، اسراییل و اتحادیه اروپا، ۴۰ سال در برابر انقلاب توطئه‌های مختلفی را بکار گرفتند ولی همواره از اسلام و انقلاب سیلی خوردند و توطئه های آنها خنثی شده است لذا امروز دست به این اقدامات موهن و مذبوحانه می زنند.
وی تصریح کرد: اگرچه این توهین‌ها یا ترسیم کاریکاتورها در قالب آزادی بیان اجرا می‌شود ولی دشمن هیچگاه اجازه نمی‌دهد که آزادی بیان مانع تحقق اهداف آنها شود لذا با منتقدان خود با شدت برخورد می‌کنند.
این کارشناس دینی تاکید کرد: مومنان باید بدانند احترام به پیامبر(ص) تنها در احترام زبانی خلاصه نمی‌شود بلکه باید از ایشان تبعیت عملی کرد.

به گزارش ایرنا، نشریه فکاهی «شارلی ابدو» چاپ پاریس روز یازدهم شهریور در اقدامی گستاخانه و توهین‌آمیز، کاریکاتورهای موهن به ساحت پیامبر اکرم(ص) را بازنشر کرد.

در واکنش به این حرمت‌شکنی‌ها به مقدسات اسلام،تاکنون بسیاری از مردم آزادیخواه جهان و مسلمانان و تنی چند از علما و مراجع تقلید با صدور پیام‌هایی، این اقدام‌های موهن و حرمت‌شکن را بشدت محکوم کردند.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.